PLANOLOGIESE ZAKEN ZEEHOND BOMEN WALLEN SLUIS - Napoleonhoeve Het Duumpje tekende bezwaar aan tegen de uitbreiding van de camping Napoleonhoeve te Nieuwe Sluis van 7.5 naar ruim 11 ha. We vinden, dat de uitbreiding niet overeenkomt met de kriteria die in de gemeentelijke rekre- atie-nota worden gehanteerd. De ge meente regelt de uitbreiding via een zgn. artikel 19-procedure, een uitzonderings procedure voor spoedeisende gevallen. Naar onze mening garandeert een normale bestemmingsplanwijziging beter een goede afweging van belangen. Over de uitbreiding van de camping wordt al zo'n 10 jaar gediskussieerd. Tijd genoeg voor een bestemmingsplanwijziging dus. In het ontwerp streekplan Zeeland staat de lokatie bij Nieuwe Sluis niet aangegeven als rekreatie koncentratie- gebied. Een dergelijke uitbreiding is dan ook in strijd met het provinciaal beleid. Niet waar! zegt de gemeente Oostburg:' Gedeputeerde Boersma is zelfs ter plaatse geweest en heeft daarbij aange geven tot hoever de uitbreiding zou mo gen komen', bezwaar ongegrond, meldt ons de gemeente. Het wijdse gebaar van de gedeputeerde is alleen van overlevering bekend, het dateert nog van een vorige statenperio- de. Vertegenwoordigers van de provincie kunnen bij een volgend bezoek aan de gemeente de handen beter in de zakken houden. Grondstort Paviljoen Overtredingen van het bestemmingsplan buitengebied blijven aanhouden. Nu konstateerden we de stort van zo'n 50 vrachten grond in een laag weiland langs het afwateringskanaal bij het Pa viljoen tussen Oostburg en Draaibrug. De stort is gemeld bij de gemeente, we wachten af. - Zaadhandel de Feijter. Dit bedrijf wil weg uit de Zuidzandse- straat in Oostburg. Een goede zaak... Alleen, het wil zich vestigen in het bui tengebied en niet op een industrieterrein waar een dergelijk bedrijf thuis hoort, vinden (we. De gemeente wil wel mee werken. We zijn benieuwd wat het provincie bestuur er ditmaal van vindt. Tijdens de watervogeltelling van juli 1986 werd voor het Paulinaschor tussen de vissende Aalscholvers en slapende Wilde Eenden een Zeehond gezien. Tijdens hoog water ving dit dier plat vissen op een paar honderd meter van de schorrand. Na de waarnemingen uit de periode januari-april 1986, toen er regelmatig waarnemingen waren van enkele tot maximaal 5 Zeehonden is dit de enige bekende waarneming van de afgelopen zomer uit de Westerscheldemonding. (EM). Natuurbescherming leeft in West Zeeuws Vlaanderen. Verschillende akti- viteiten de laatste tijd getuigen daarvan. Op de lagere scholen werd een buiten gewoon leuk natuurprojekt georgani seerd. Veel mensen bezochten de ten toonstelling in de Hoekzak. Op de lagere scholen in Sluis werd o.l.v. de aktieve milieuambtenaar een eigen 'afval-projekt' uitgevoerd. Verder kwamen twee meisjes uit Sluis in de publiciteit. In overleg met het Duumpje werd een handtekeningaktie georganiseerd om aandacht te vragen voor de bomen op de wallen van Sluis. Honderden Sluizenaars zetten hun hand tekening. Daar kon het gemeentebestuur niet rond. Spoorslags organiseerde men een 'informatie-avond'. (Een inspraak bijeenkomst ging het gemeentebestuur waarschijnlijk te ver). Wat is er aan de hand? De populieren op de wallen van Sluis zijn allemaal tegelijkertijd geplant. Nu zijn ze dan ook bijna allemaal gelijk 'oud en ver sleten'. Er wordt al jaren gesproken over het kappen van de populieren en het planten van nieuwe bomen. De vraag is op welke manier dit gaat gebeuren. Alles in één keer en opnieuw inplanten met populieren? Die kaalslag vrezen veel mensen. En het lijkt onno dig. Wat een goede oplossing biedt is een kap- en beplantingsplan, zodat met beleid kan worden gewerkt. Daarin kan worden opgenomen: de verschillende fasen waarin de populieren gekapt kunnen worden, en welke bomen er terug gezet worden en waar, Het ligt voor de hand niet alleen populieren te zetten. Dat veroorzaakt over enkele tientallen jaren het zelfde probleem. Een gevarieerde beplanting kan de aantrek kelijkheid van de wallen alleen maar vergroten. Schietbaan IJzendijke Een kleiduivenschietbaan in de Grote Oudemanspolder ten zuiden van IJzen dijke is al lang een doorn in het oog. De baan is gelegen in een weiland, waarvan ook het bestemmingsplan zegt dat er natuurwaarden aanwezig zijn. Er broeden weidevogels en het gebied wordt 's winters bezocht door ganzen en kleine zwanen. Het Duumpje heeft bezwaar gemaakt tegen een hinderwetvergunning voor een uitbreiding van de schietbaan. Belang rijk argument daarbij is dat de hagel in het weiland voor loodvergiftiging kan zorgen bij weidevogels en ganzen. De hagelkorrels worden door de vogels op gepikt. De gemeente wil de vergunning verlenen ook al adviseren instanties zoals de Milieuinspektie negatief. 13

't Duumpje | 1986 | | pagina 15