al eens een sneeuwgors is waargenomen. >i Een jubileumjaar is altijd een goede gelegenheid om aan de hand van wat geweest is nieuwe ideeën te ontwikkelen. In dat licht bezien zouden we ons de Ce komende tien jaar tot taak kunnen C: stellen de Ring weer op de oorspronke- 2 lijke grootte (0,25 ha) terug te brengen, gecombineerd met een nog grotere bescherming van de legsels tegen het 3 binnenkomende water (de Ring volspui ten met zand?). Bij de duintjes wordt het beheer steeds extensiever; wellicht dat we er geleidelijk toe kunnen overgaan om de vernieuwing van de rijsthoutschermen achterwege te laten. Op een paar plaatsen kunnen palenrijen worden geplaatst, bijv. de turbulente noordwest zijde, met als doel de sedi mentatie te bevorderen. Dit kan er dan weer toe leiden dat de schorvorming wordt gestimuleerd. Vrijwilligers bezig op de Hooge Platen hernieuwde energie het beheerswerk ter hand nemen. Als u geinteresserd bent in de ontwikkeling van een stukje oer- zeeuws landschap plus actieve onder steuning, dan kunt u op onderstaande dagen al uw energie kwijt in de brakke grond van de Hooge Platen. Voor de vogelaars wordt vooral het weekeinde van 2-3 mei aanbevolen: waarneming van 3 soorten sterns gegarandeerd, mogelijk meer [30 april 1983 5 soorten!]. We vertrekken alle dagen om 10.00 uur aan de uitwatering van Nummer Een, laarzen, regenpak en voldoende fourage aangeraden. zaterdag 21 februari gras verplanten zaterdag 7 maart zakken vullen/paaltjes slaan zondag 8 maart idem zaterdag 4 april ringdijkje herstellen zondag 5 april musterds aanbrengen zaterdag 11 april inhaaldag zaterdag 2 mei ringdijkje herstellen zondag 3 mei idem/schelpen verspreiden De geplande werkzaamheden zijn onder voorbehoud en afhankelijk van de weersomstandigheden. Naast het beheerswerk is ook het toezicht van groot belang; er is nog een tekort aan assistent-toezichthouders. Mocht u belangstelling hebben [voor toezicht en /of beheerswerkdan kunt u voor nadere inlichtingen op onderstaand adres terecht. R. Beijersbergen Millianostraat 28 4511 Br es kens tel. 01172-1809 deze duintjes begint de ontwikkeling van een schorretje zich af te tekenen. Van de broedvogelbevolking hebben vooral Visdief en Dwergstern geprofiteerd [resp. 1000 paar en 150 paar in 1986] van het afgenomen aantal overspoe lingen en de toegenomen rust. Hoewel we op alle fronten vooruitgang hebben geboekt, kunnen we nog niet op onze lauweren rusten. Naar het zich laat aanzien heeft de stormachtige winter van 86/87 tot betrekkelijk veel schade aan het ringdijkje geleid. Ook de rijshoutschermen zijn plaatselijk wegge vaagd. Toch zijn er ook pluspunten te melden. Het gebied van de duintjes is plaatselijk twintig cm opgezand en de afslag aan het weststrand van de Bol is vrijwel tot stilstand gekomen. Ook in het voorjaar van 1987 wilden we op de jaren geleden ingeslagen weg voortgaan en vanaf eind februari met Inplanten van biestarwegras MEDEWERKING VERZOCHT Het jaar 1987 is voor de Hooge Platen een bijzonder jaar. Dit jaar is het tiende jaar dat de Stichting het Zeeuwse Landschap dit gebied beheert. Sinds de Hooge Platen in mei 1978 in beheer kwamen is er veel gebeurd. Om eens een paar voorbeelden te noemen: duizenden musterds zijn er in de grond gezet en honderden zakken met zand gevuld, 40 - 60 ton schelpen aangevoerd en verspreid en grote hoeveelheden Strandkweek en Bies tarwegras aangeplant. Geleidelijk beginnen de resultaten van dit standvastig gevoerde beheer zicht baar te worden. Onder bescherming van de rijshout schermen is een vrijwel gesloten rij duintjes tot ontwikkeling gekomen van zo'n 80 meter lengte. In de luwte van 12

't Duumpje | 1986 | | pagina 14