a 3i u PRINC1EPED00RSNEDE WOONGELEGENHEOEN fcffsèn «ESenS PRINCIEPEDOORSNEOE WOONGELEGENHEOEN WOONTYPES Een reservepias, deel uitmakend van de binnenhaven, ongeveer 3 ha groot, is gesitueerd in de om reden van de natuurwetenschappelijke waarde beschermde gebied. Verder leven er al lang plannen om in het gebied rond het Zwin een golfbaan aan te leggen. Volgens de eigenaren van dit gebied, De Kleijne Vlakte, kan dit uitgewerkt worden binnen een beheers plan voor dit gebied, zodat de natuur- bestemming niet behoeft te worden veranderd. KRITIEK De rekreatieplannen die door de ge meente Knokke worden ondersteund, hebben een felle rèaktie opgeleverd van de Vlaamse natuurbescherming. De Bont Beter Leefmilieu - Oost Vlaande ren, noemt de voorstellen om in de Zwinbosjes een marinahaven aan te leggen een rechtstreekse bedreiging voor het natuurreservaat het Zwin. Volgens de Bond Beter Leefmilieu zou dergelijke marinahavenprojekten een uitzonderlijk rijk natuurgebied opslorpen en een beperkt aantal mensen zou slechts kunnen genieten van dit projekt, daar waar in de huidige omstandigheden iedereen kan genieten van een uitzon derlijk natuurgebied. De Bond Beter Leefmilieu heeft niet alleen protesten tegen dit projekt maar ziet ook de niet toelaatbare realisatie mogelijk van een tweede golfterrein in Knokke in de Kleijne Vlakte, dat een gebied is dat aansluit op de oppervlakte van de marina. Wat wettelijk onmogelijk is door de toepassing van de gewest plannen, moet wettelijk blijven. Als natuurliefhebber is dit de bescherming die de wet heeft ingebouwd bij de bedreiging van een zeldzaam stuk natuurgebied. De Bond Beter Leefmilieu vindt de aan tasting van de gewestplannen hoe klein ook onaanvaardbaar. B.B.L. heeft met verwondering moeten vaststellen dat er vanuit het schepenkollege in Knokke- Heist naar de minister een brief is gestuurd met de vraag om de gewest plannen te herzien. Dit in een periode dat de Belgische kust wordt bestormd door bouwpromotoren die elk stukje duin of grond willen verkavelen en ten prooi geven aan kapitaalkrachtige land genoten. Indien blijkt dat er nood is aan een marinahaven dan moet volgens de Bond Beter Leefmilieu uitgekeken worden naar alternatieven, zoals de oostelijke strekdam van de haven van Zeebrugge. Immers Heist heeft met de uitbouw van deze haven een tol moeten betalen door de teruggang van het toeristisch element en het is vrij logisch dat dergelijk pro jekt toekomt aan dit deel van de ge meente dat best een toeristische opkik ker kan gebruiken. De Bond Beter Leefmilieu vindt de Zwinbosjes niet alleen waardevol als bufferzone voor het Zwin, maar ziet het als een totaal natuurreservaat met hoge ekologische funktie, enig langsheen de Belgische kust. O1 ■WINKELS, 20

't Duumpje | 1986 | | pagina 22