13 februari vrijdag 13 maart vrijdag DE NATUUR VAN WALES Frans Schepers verbleef geruime tijd in Wales. Hij maakte er dia's van de rijke natuur. Zeevogels te over. Iedereen die kennis wil maken met de ruige rotskusten van dit prachtige land is welkom op de avond WIE HEEFT ER THUIS LEUKE DIA'S Iedereen heeft wel dia's van het strand, de duinen, polders, kreken, wilgen, vogels, planten enz. Daarom organiseren we een dia avond, zodat iedereen zijn mooiste dia's kan vertonen. Hij of zij krijgt op deze avond ongeveer 15 minuten de tijd. Het mogen ook dia's zijn van buiten de streek. Publiek is van harte welkom. Deelnemers graag wel even kontakt opnemen met Lucien Boerjan, Tragelsingel 20, Oostburg. Tel. 01170-3678. aanvang 19.30 uur Clubhuis Oostburg Schouwburgstraat 2. aanvang 19.30 uur. Clubhuis, Oostburg Schouwburgstraat 2. 16 april donderdag ALGEMENE LEDENVERGADERING De jaarlijkse ledenvergadering wordt dit jaar gehouden op donderdag 16 april a.s. Het verslag van de secretaris en penning- meesteresse worden in het komend nummer gepubliceerd. Na het huishoudelijke gedeelte zal Kees Hessels dia's tonen van omfibiën uit de streek. (Zie verderop in dit nummer voor een eerste kennismaking) Reserveer de datum alvast in uw agenda. Aanvang 19.30 uur. Clubhuis, Oostburg. Schouwburgstraat 2. ZEEUWEN PRATEN EERST BUITEN Op de algemene ledenvergadering van onze vereniging, die op 16 april a.s. ge houden wordt, zal Kees Hessels na het huishoudelijke gedeelte een dia-serie tonen over amfibiën en veedrinkputten in West Zeeuws Vlaanderen. Ter ken nismaking en ter voorbereiding op deze avond stellen we hem alvast aan u voor. We spraken over het onderzoek en zijn kontakten met de boeren. Kees Hessels heeft net zijn studie aan de lerarenopleiding van het Mollerinstituut afgerond. In het kader van het afstude ren van de afdeling biologie moet er aangetoond worden dat er zelfstandig een onderzoek opgezet en uitgevoerd kan worden. Zijn stageopdracht bestond uit het inventariseren van amfibiën in onze streek. De opdrachtgever was de Land- inrichtingsdienst. Voor de ruilverkave lingen die in WZV1 worden uitgevoerd wil men ook de ekologische waarden van het gebied kennen. 'Het ging erg snél allemaal', aldus Kees, 'ik heb pas half maart een eerst kontakt gehad met Anton van Haperen, die de stage begeleidde, en ik ben op 2 april begonnen met het onderzoek. Als een leek op amfibiën gebied ben ik me als een gek gaan inlezen'. De onderzoeksperiode duurde van 2 april tot 19 juli. Het uitwerken diende daarna te gebeuren. Het zijn 4 inspan nende maanden geworden. Van disndag tot zaterdag het veld in en tussendoor colleges volgen. Het veldwerk vond zowel overdag als 's nachts plaats, 's Avonds kwaken de kikkers en padden, zodat ze makkelijk zijn op te sporen. Dat betekent tot middernacht rondsjou wen in de polders. En dan 's morgens om half acht weer op om in de vee drinkputten met een schepnet de eieren, larven, kikkers en salamanders op te sporen. De meeste veedrinkputten liggen bij een boerderij. Er moet dan ook eerst toe stemming gevraagd worden aan de eige naars om het terrein te kunnen betre den. 'Vantevoren hadden ze me gewaar schuwd, dat de Zeeuwen een stug volkje zijn, maar dat viel mee', volgens Kees, 'Het is wel zo, dat ze in Brabant, waar ik vandaan kom, gemoedelijker zijn dan hier. De eerste keer kom je bij' niemand binnen'. Dat levert een kort maar krachtige typering op:'De Zeeuw praat eerst buiten'. Maar na meerdere bezoeken kreeg Kees ook het interieur- van de boerderij te zien. 'Als je eenmaalbent geaccepteerd,ze weten waar voor je komt en dat het hen niet bena deeld, dan kan je gerust een kop koffie krijgen. Op een 7-tal na waren de boe ren allemaal positief. Eén keer heb ik met Anton samen een minder prettige ontmoeting gehad. Na aangeklopt te hebben bleek dat er niemand thuis was. We liepen op de put toe, toen de boer net met de trekker achterom kwam aanrijden. Hij was woest en vond het regelrecht inbraak. Ik kom hem niet aan het verstand brengen dat je eerst het terrein op moet, voordat je toestemming kunt vragen. Maar zoals gezegd, de meesten waren positief. Dat ging van 2

't Duumpje | 1986 | | pagina 4