kkkk Kaart 3 ƒ7.5 kmP ETAPPE Cadzand - Vlissingen, tweede deel. Nieuwvliet - Zwarte Gat De Akkerweg volgen en na het witte huisje linksaf. Bij de geasfalteerde weg. Tei Moe re, linksaf Na 500 meter maakt de weg een scherpe bocht naar links, lichting Nieuw vliet. Daarna gaat u direkt rechtsaf. De Piovinciale weg oversteken en over de Mette- nijedijk Nieuwvliet binnenwandelen. De derde weg rechts inslaan. Dit is de Molenweg en deze voert langs de molen. Einde weg linksaf. De St Bavodijk blijven volgen tot aan dezeedgk. Rechtsaf de zeedi|k op Boven op de dijk blijven lopen lot er een lage re dijk landinwaarts gaat. Hiei naar beneden gaan en bg de asfaltweg links aanhou den. De eerste weg rechtsaf De eerste weg linksaf. Na de boerderij het rechteipad op de kampeerweide ingaan. Aan het einde van het pad ligt een bruggetie. lopman had in 1527 de Sint-Jan polder be ikt en een dorp gesticht lerstrommgen volgden In 1685 werd weer n kerk gebouwd. Dat was het middelpunt it tegenv ETAPPE Vlissingen - Cadzand, tweede deel. Zwarte Gat - Nieuwvliet Het bruggetie over en dan het kampeerveld oversteken. Rechts van de boerderii be gint een weg. Deze weg volgen. De eerste weg rechts en deze aflopen tot aan de zee dijk Bij de zeedijk aangekomen links aanhouden. Voor het parkeerterrein rechts naar boven gaan. Loop over de zeedijk tot na het kustlicht. Dan de eerste weg links ne men. Deze weg gaat landinwaarts en heet St. Bavodijk Deze dijk aflopen tot na het bord Nieuwvliet. Na dit bord de eerste weg rechts, de Molenweg, inslaan. Deze weg voert langs een molen. Einde weg links, de Mettenijedijk op. Deze weg loopt door het dorp. De Provinciale weg oversteken en aan dc overkant de geasfalteerde weg met de naam Ter Moere ingaan. Deze weg maakt na 500 meter een scherpe draai naar links en dan direkt naar rechts. De aangewezen richting Zuidzande aanhouden In de scher pe bocht rond de boerderij rechtsaf de onverharde weg m. Einde weg rechtsaf en langs het witte huisje de Akkerweg op. De Provinciale weg oversteken en de bijzonder fraai begroeide weg ingaan. ETAPPE Cadzand - Vlissingen, derde deel. Zwarte Gat - Vlissingen Over de brug het smalle paadje dat naar rechts afbuigt volgen. Dit paadje komt uit tussen twee huisjes. Dan gaat het over in een asfaltweg. Deze weg volgen. De Noord- weg oversteken en de G. de Moorsweg volgen. Na de boerderij met huisnummer 5 linksaf. Eerste weg rechtsaf de Hogedijk op. De dijk blijven volgen Op de splitsing waar de weg rechtdoor naar beneden gaat links aanhouden en op de dgk blijven lo pen. Vervolgens de eerste weg linksaf langs de boomgaard. De Langeweg kruisen en de geasfalteerde Kieweg helemaal aflopen. Einde weg rechtsaf en tegenover de cam ping de dijk oversteken. Na het huisje van de strandwacht rechts aanhouden en het pad volgen tot aan de veerhaven. Zie verder informatie veerpont c vroeger door her In deze kreek broeden verschrllencie sc rietvogels en verblijven verschillende sc eenden, zoals de Slobeend. Wïnieriali Bergeend. ETAPPE Vlissingen - Cadzand, eerste deel. Breskens - Zwarte Gat Het Veerplein in westelijke richting verlaten Loop naar de betonnen strekdam van de veerhaven, ga hier overheen en loop over het strand tot aan het huisje van de strand wacht. Ga hier over de dijk heen. Onder aan de dijk rechtsaf en na 50 meter linksaf de Kieweg in Deze weg leidt langs het recreatiepark Schonevelt. De Langeweg over steken en de onverharde weg ingaan Einde weg rechtsaf de Hogedijk op Deze rijk begroeide dijk helemaal aflopen Aan het einde van de dijk linksaf de geasfalteerde Puyendijk op. Eerste weg rechts Dn is de G de Moorsweg De Noordweg oversteken en de G. de Moorsweg blijven volgen Het bord "doodlopende weg" voorbii gaan De weg gaat tussen twee huisjes door en gaat dan over in een smal pad dat naar rechts af buigt. Het pad komt uit bij een bruggetje. 11

't Duumpje | 1987 | | pagina 11