Het Waterschap en rekreatiebeleid zijn twee zaken die elkaar slecht verdragen. De rekreatienota lijkt nooit tot de bure len aan deBrouwerijstraat te zijn door gedrongen. In het kader van de dijkver zwaring heeft de kuststrook een hele gedaantewisseling ondergaan. Met name de laatste jaren ziet het Waterschap het ook als haar taak het de toeristen zo aangenaam en gemakkelijk mogelijk te maken. Parkeerterreinen en dijkover- gangen worden rijkelijk langs de kust aangelegd. Daarmee wordt het beleid van drukke en rustige kustgedeeltes doorkruist. Het parkeerterrein bij de Verklikker en de surfschool is daar een prachtig voorbeeld van. Het moet ge zegd, er is geen gemeentebestuurder die het Waterschap daar op wijst.. De deltadijkversterking in de vorm van duinen is een verademing ten opzichte van de kale deltadijken. Al bij de deltadijk aanleg rond de Zwarte Polder heeft het Duumpje gewezen op de fanta sieloze manier waarop dit gebeurt. Dat het ook anders kan wordt bewezen tussen Kruishoofd en Nieuwe Sluis. De inrichting vormt een verrijking van het kustlandschap. SUBS/D/E Om de duininrichting te realiseren was geld nodig. Op het juiste moment werd er bij het Ministerie van Ekonomiese Zaken aan de subsidiebei getrokken. Maar niet alleen voor de inrichting van de kuststrook kwam er geld op tafel. Ook Boulevard de Wielingen kan gerestaureerd worden. Daarnaast is er voor Breskens geld gereserveerd. Over de manier van besteding lopen de meningen uiteen. In totaal is er zo'n 4 miljoen te besteden. Ondertussen is Boulevard de Wielingen bijna klaar. Het langste kunstwerk van Europa siert de weg. De trots van de ge meente en stof voor menig cafégesprek. De verlichting langs de Boulevard schijnt trouwens ook kunst te zijn. Een eerste konklusie is dat de zuilengalerij niet heeft bijgedragen tot een groetere waar dering voor kunst onder het volk. Het Nederlands Research Instituut voor recreatie en Toerisme (NRIT) heeft op dracht gekregen om te onderzoeken in hoeverre de toeristen de kunst waar deren. EZ heeft het NRIT gevraagd na te gaan of de 4 miljoen subsidie ook leidt tot investeringen. Zowel de onder nemers als de toeristen gevraagd naar hun mening over de te realiseren voor zieningen (Boulevard, inrichting kust strook). De enquêteresultaten zijn posi tief. Vooral de verblijfsrekreanten lieten echter weten dit geen reden te zien voor een langer verblijf. Het zou een interes sante vraag zijn of de toeristen met de resultaten van de investeringen die op de rekonstruktie volgen, en dan met name de hoogbouw, zo blij zijn. De interesse van de ondernemers is duidelijk gewekt. Dat blijkt uit de plannen die bij de gemeente Oostburg binnenstromen: een kuur-oord, een golf- slagbad, hoogbouw-hotels, zomerwonin gen enz. In de wandelgangen wordt zelfs gefluisterd over oliedollars die belang stelling tonen voor investeringen in de kuststrook. De gemeente heeft de taak al de plannen op haar merites te beoordelen en te toetsen aan haar eigen beleid. Het plan voor een superflat bij Breskens is nauwelijks serieus te nemen. Ook het kuur-oord lijkt vooralsnog een zeepbel. Het plan van de schimmige firma Bovex uit Limburg om een kuur-oord annex 400-600 zomerwoningen uit de grond te stampen bij Cadzand-Bad klinkt wat onwezenlijk, omdat een onderzoek naar de helende werking van het Cadzandse zeewater nog uitgevoerd moet worden. De zomerwoningen moeten dienen om de klandizie op peil te houden. Wat het kuur-oord nou precies voorstelt is on duidelijk. Vooralsnog lijkt het meer op een Sporthuiscentrum-vestiging, waarvan het verblijf door het ziekenfonds betaald moet worden. Een haalbaarheidsonder zoek is nog niet uitgevoerd... 5

't Duumpje | 1987 | | pagina 5