-■ipffiitfk ifFfy kktMteiteH VAN HOOGBOUW KOMT VERVAL De diskussie over nieuwe hoogbouw langs de kust is in een definitief stadium aanbeland. Het Duumpje wil iedereen die tegenstan der is van deze plannen de mogelijkheid bieden dit te tonen. Daarvoor heeft het een affiche ontworpen dat iedereen voor het raam kan hangen. Cadzand vormt een speerpunt in het provinciale rekreatiebeleid. Daardoor vloeien extra subsidiestromen naar de kust van WZV1. De rekonstruktie van Boulevard de Wielingen is daarvan o.a. het gevolg. Daarbij zal het niet blijven. Regelmatig staan er in de gemeenteraad van Oost burg nieuwe rekreatieplannen ter diskus sie. In Sluis ontwikkelt men zonder dis kussie ook de nodige nieuwe rekreatie plannen. De PvdA in Oostburg zag de bui al hangen en bedong tijdens de college vorming, dat er géén nieuwe hoogbouw zou komen. Wat de afspraak waard was bleek al snel. Alle andere partijen willen toch meewerken aan de bouw van nieuwe hoge hotels in Cadzand-Bad. De PvdA koos eieren voor haar geld. Een kompromis is het resultaat. Wél hoog bouw, maar dan alleen tussen het haventje van Cadzand en het nieuwe Strandhotel. Of deze afspraak veel waard zal zijn moet nog blijken. Wij hebben er in ieder geval weinig vertrouwen in. Het Duumpje is tegen meer hoogbouw langs de kust. We vinden dat dit niet past in het landelijke karakter van onze streek en zien het als een hinderlijke horizonvervuiling. Met de hoog- bouwplannen slaat de rekreatiesektor een voor WZV1 nieuwe weg in. Een weg die leidt naar nog grootschaliger rekreatie- projekten. In het vorig nummer van het Duumpje hebben we aangetoond dat dit ook voor de rekreatiesektor zelf géén goede ontwikkeling is. We zijn er van overtuigd, dat veel inwo- nerd met ons tegenstander zijn van deze hoogbouwplannen. Het Duumpje biedt nu iedereen met dit affiche de mogelijk heid dat te tonen. Plak het voor het raam! Op het affiche staat:'Van hoogbouw komt verval'. Daarmee wordt gezin speeld op het gezegde 'hoogmoed komt voor de val'. Het is onze mening dat de hoogbouwplannen uiteindelijk tot verval zal leiden. Verval van het landschap, de landelijkheid, maar ook de rekreatiesek tor zelf. Iedereen die het met ons eens is kan dit tonen door het affiche voor het raam te plakken. Laat zien hoe je over de hoogbouw denkt, misschien brengt het de politici tot andere gedachten. In ons clubhuis, Schouwburgstraat 2 in Oostburg zijn nog meer affiches te ver krijgen. GRIEKENLAND AVOND 26 november Dit voorjaar hebben Eric Marteijn en Rob van Westrienen deelgenomen aan donderdag een vogelexpeditie in het noorden van Griekenland in de buurt van de Turkse grens. Daar valt veel over te vertellen. Zeker als je daar gekonfron- teerd wordt met het koudste voorjaar sinds mensenheugenis en op een gegeven moment de oorlog schepen ziet voorbij varen. Maar op deze avond zullen ze zich beperken tot de vogels. Wat gingen ze er precies doen en wat leverde het op? In ieder geval mooie dia's, die ze op deze avond zullen vertonen. Iedereen welkom! Aanvang 20 uur Clubhuis, Schouwburgstraat 2, Oostburg. BUSEXCURSIE NAAR DAMME EN DE BLANKAART 23 januari Samen met de Steltkluut gaan we een dagje op stap, met de bsu naar de zaterdag Belgiese kust. Eerst zal Damme worden aangedaan met z'n beroemde kleine rietganzen. Niemand minder dan Eckhard Kuijken zal ons hier rondleiden. Daarna staat de Blankaard op het programma, een bijzonder aantrekkelijk watervogelgebied. De kosten van de busstocht zullen ongeveer 15 gulden bedragen, te voldoen in de bus. Wel moet iedereen zich van te voren opgeven, in ieder geval vóór 9 januari bij Daan Schulz, tel. 01155-1681. Vertrek om 8.45 uur, Ledelplein Oostburg. Opgeven voor 9 januari bij Daan Schulz: 01155-1681. 2

't Duumpje | 1987 | | pagina 2