«BOKXbv nfe. [*- i fr-i STREEKPLAN Ook het Duumpje reageerde op het ontwerp streekplan Zeeland. Hoofdpunt van kritiek is het te globale karakter van het streekplan. Met name de essentiële streekplanelementen zijn zo beperkt en vaag. geformuleerd, dat het moeilijk zal zijn te bepalen wanneer er wel of niet afgeweken wordt. Ook als toetsingskader voor gemeentelijke be stemmingsplannen voldoet dit streekplan niet. Verder stuit vooral de ruimte die aan de recreatie wordt geboden langs de kust van West Zeeuws Vlaanderen op grote bezwaren. Hierbij wordt voorbij gegaan aan de uitkomsten van het onderzoek dat in het kader van het rekreatiebeleid van de gemeente Oost burg is uitgevoerd. Hieruit blijkt dat bij verdere toename van de zomerwoningen de spoeling erg dun wordt in deze sector en er eerder gemikt moet worden op kwaliteitsverbetering. Ook grootschalige attraktiepunten worden in deze onder zoeken weggeschreven. Daar staat tegen over dat een versterking van het land schap een belangrijke bijdrage kan leveren aan de verbetering van het toeristies produkt. Het voorgestane recreatiebeleid in het streekplan negeert ten onrechte deze bevindingen.Het streekplan moet op dit punt bijgesteld worden, omdat dit zowel de recreatie als natuur- en landschapsbelangen vragen. De huidige groeimogelijkheden zijn naar onze mening van dien omvang, dat voor speerpunt Cadzand een MER noodzake lijk moet worden geacht. We ondersteunen de terughoudendheid t.a.v. hoogbouw. Duidelijker moet echter worden aangegeven wat er onder hoogbouw verstaan wordt en waar hoogbouw in ieder geval moet vermeden worden. Nu is onduidelijk welke criteria G.S. zullen hanteren bij de afweging of hoogbouw al dan niét wordt toegestaan. Wat ons betreft dient hoogbouw langs de kust van West Zeeuws Vlaanderen verder achterwege te blijven. Wat betreft het hoofdstuk landinrichting maken we bezwaar tegen de eenzijdige landbouwkundige benadering, die tot uitdrukking komt in de keuze voor ruilverkaveling in het blok Kust WZV1. Zoals ook' uit de beschrijving van het streekplan blijkt zijn er naast landbouw, ook grote recreatie en natuurbelangen in het spel. Een keuze voor herinrichting ligt dan ook zeer voor de hand. Uit de evaluatie van de administratieve ruilverkaveling Sluis-Oostburg blijkt dat voor natuur en landschap de balans Recreatie-natuur in de Oudelandsepolder-Cadzand vv'v*.x rJ: I-W iSK'.ï -c n'e - U dgg Hoogbouw Cadzand 13

't Duumpje | 1987 | | pagina 13