BERICHTEN KNOTSEIZOEN SPUITEN TEGEN RIET??? KNOT- PROGRAMMA mmm Zo langzamerhand gaan we weer naar de winter toe, en dit betekent voor de knot- werkgroep, dat zagen en kapmessen uit het vet gehaald kunnen worden. Deze winter kunnen we nog een aantal knot wilgen knotten, hoogstamboomgaardje opknappen en wilgepoten planten. Verschillende jaren heb ik de knotploeg "aangevoerd" d.w.z. de zorg over het he- reedschap, goede afspraken maken met eigenaars, waar gewerkt wordt, en na tuurlijk ook meegewerkt. Komend seizoen zal het helaas niet gaan, daar er van de winter thuis zoveel te doen is, dat ik besloten heb nou eens m'n eigen boeltje in orde te maken. Maar dat wil niet zeggen dat er dan niets meer gedaan kan worden: onder het motto "andereen betere", vraag ik of dit seizoen iemand anders de leiding wil overnemen: 1 x per 14 dagen een zater dag van je vrije tijd dat er nog wat tijd gaat zitten in afspraken maken. De plaat sen waar gewerkt kan worden kan ik dan uit hoofde van m'n werk sowieso blijven regelen. Wie er deze winter mee doen is, zoals altijd, nog een vraagteken: daarom lijkt mij het beste, dat degenen, die er zin in hebben, zich voorloüig bij mij opgeven. Sjaak Herman Kloosterstraat 26 4524 BL Sluis 01178-1744 N.B. Mochten er zijn, die alleen door de week willen of kunnen werken, dan kan dat ook: via de Stichting Landschapsverzorging Zeeland (mijn werkgever) wordt dan alles begeleid. Begin augustus reed ik langs de Lange Strink tegen aan de Badhuisweg, en mijn aandacht werd getrokken door een vreemdsoortig voertuig, dat zich lang zaam door de wegberm voortbewoog. Dichterbij gekomen bleek het een "spuit- wagen" te zijn, waarbij 1 man op een voor op de auto gemonteerde stoel zat, en met een soort buis een piesstraaltje vocht op het ene sloottalud richtte, waarbij zeker de helft in het water terecht kwam, en een tweede man met een sproeikop het andere talud bewerkte waarbij ook niet alles op de vegetatie terecht kwam. Bij een dammegat aangekomen stopten ze even, zodat ik de gelegenheid had, te vragen, waar ze mee bezig waren. "Awel, we spuiten tegen riet," was het antwoord. Even was het van mijn kant stil, want ik zag helemaal geen riet! Vlug even verder gekeken, maar geen riet in velden of wegen te bekennen. "Ik zie helemaal geen riet" zei ik, waarop geantwoord werd: "in alle geval moeten we toch tegen riet spui ten". "En wat denken jullie over het feit dat het grootste gedeelte van het bestrij dingsmiddel in het water terecht komt, het waterschap moet toch voor de kwaliteit van het water zorgen"? "Dat beetje? Laten "ze" maar eerst eens naar die grote fabrieken kijken!" was het antwoord. Om het waterschap niet op nog hogere spuitkosten te jagen, heb ik toen maar vlug m'n weg vervolgd. September 1988 TRONKE. De eerste drie zaterdagen van het nieuwe seizoen, te weten 17 december, 21 januari en 18 februari wordt er geknot bij de fam. Nortier, Brugsevaart 5 te Oostburg. Iedereen, ook niet-leden, kan meedoen! 16

't Duumpje | 1988 | | pagina 18