alle drie de gemeenteraden. Mensen gaan elkaar niet te vuur en te zwaard te lijf. Buiten parlementaire oppositie is zo goed als afwezig. Vooreenjoumalistis datjam- mer. Persoonlijk voel ik niet veel behoefte om invloed uit te oefenen. Wel als ik denk dat politici zich misdragen, dan wil ik dat uit zoeken, omdat lezers recht hebben te weten hoe mensen die ze gekozen hebben zich gedragen. Natuurlijk, objektieve journalistiek be staat niet. Maar een journalist moet toch onderscheid maken tussen feitelijkheden en eigen oordelen. Af en toe kan je in een achtergrondverhaal iets van je persoonlij ke mening laten doorklinken. Rinus Anto- nisse heeft een duidelijke mening, maar legt die niet in z'n berichtgeving, wel'in de kommentaar stukken, waar dan ook z'n naam onderstaat. Kritiek krijg je altijd. Iedereen voelt zich gepasseerd als er een andere mening aan het woord wordt gelaten. Deze vorm van bekrompenheid is eigen aan alle belangen organisaties. Ook de natuurbescherming, jullie zien toch ook niet meer dan boom kikkers en vogelslachtoffers, als er een plan wordt gepresenteerd. Je hoeft ook niet meer te zien, want daar sta je voor. De natuurbescherming profiteert er van, dat er in Zeeland weinig oppositie is. Kritiek op provinciaal of gemeentelijk beleid komt vooral uit jullie hoek. Een jounalist heeft van nature de neiging om de politiek krities te benaderen en is blij met elke kritiese noot. Voor mezelf vind ik dat de natuurbescher ming wel eens teveel aandacht krijgt in de krant. De doorsnee lezer blijkbaar niet, want er wordt nooit over geklaagd. Natuurbescherming krijgt inderdaad veel aandacht, terecht overigens want er staan grote belangen op het spel. Denk je dat die aandacht ook ergens toeleidt De weerklank is er, de natuurbescherming heeft de wind in de zeilen. Maar ik ben niet optimistisch. Kijk, iedereen loopt zich zorgen te maken over gifbelten, lozin gen, noem maar op. Onder die 550.000 Nederlanders in de Alpen moeten er ook een hoop bijzijn, die zich daar druk om maken. Maar je hoort ze niet over de kaal slag op de skipistes. Ik wil nog graag je mening horen over een aantal konkrete zaken, de V.O.W.? Laten ze dat ding alsjeblieft door de Zak van Zuid-Beveland aanleggen. Ik word eigenlijk niet goed van al die aandacht voor de Zak. Als je ziet wat er de afge- Frans Bosscher, binnenkort weg bij de P.Z.C. Hij zal de trappist missen 10

't Duumpje | 1988 | | pagina 12