HUISZWALUW KOLONIE IN BIERVLIET GERED Vrijwilligers van het Duumpje brengen een speciaal van hout vervaardigde dakgoot aan op de boerderij van Gielliet aan de Witte straat te Biervliet in een geslaagde poging de grote huiszwaluwkolonie op die plaats te behouden. De vogelwerkgroep van het Duumpje houdt de stand van de huiszwaluwen in de streek bij. Enkele jaren geleden werd de hele streek geïnventariseerd waarbij bijna alle lagere scholen hebben gehol pen. Jaarlijks worden de grote kolonies geteld. Een van de belangrijkste kolo nies bevindt zich in Biervliet, Witte straat 2, bij de familie Gielliet. Elk jaar was het weer een verrassing te konsta teren dat de kolonie steeds groter werd. Dit blijkt uit onderstaand overzicht. Jaar aantal broedparen 1984 89 1985 91 1986 129 1987 128 1988 153 Bij het bezoek in 1988 gaf Gielliet te kennen dat de goot van de schuur, waar onder de meeste zwaluwen nestelden, nodig vernieuwd moest worden. Hij had daarbij een kunststofgoot in gedachten. De bestaande goot was gemaakt van hout met een zinken bekleding. Zo'n ouderwetse houten goot is veel duurder dan een goot van kunststof. Het ver nieuwen van de goot zou rampzalige ge volgen kunnen hebben, want onder een kunststof goot wordt nauwelijks genes teld weten we uit ervaring. Alleen het gedeelte onder de overstek van de kop- gevel zou overblijven Na uitvoerig advies ingewonnen te neo- ben, o.a. bij het vogeljaar, werd Gielliet het volgende voorstel gedaan. Hij levert en betaalt de kunststof dakgoot en het Duumpje zorgt er voor dat er een houten bekleding rond komt en monteert het ge heel. Hiermee was hij akkoord en eind maart 1989 werd de oude goot afgebroken en de nieuwe aangebracht door vrijwilligers van het Duumpje, te weten vader en zoon Simpelaar, Jacob de Hulster, Pe trus van het Westeinde, Lucien Boerjan en ondergetekende, terwijl de beide zoons en opa Gielliet ook een handje toestaken. Om het karwei volledig af te ronden werden 8 kunstnesten aangebracht om de vogels alvast een goede start te geven. Er werd dus niets aan het toeval overge laten. De nieuwe goot was een exacte kopie van de oude. De onderkant bleef ongeverfd, de zijkant stak 10 cm onder de onderkant vandaan en was groen ge schilderd. 6

't Duumpje | 1989 | | pagina 8