V KORTE BERICHTEN Sloop pensionaat Sluis. Waarneming Bericht van de Plantenwerkgroep Het bestuur van 't Duumpje heeft zich tot de eigenaar van het pensionaat St. Joseph gericht, nadat bekend is gewor den dat er plannen bestaan om het vervallen gebouw te slopen. Door de toestand waarin de gebouwen zich bevinden vormen ze een eldorado voor een groot aantal vogelsoorten. Door de heer Rijckbost is in allerijl een inventari satie uitgevoerd. Daaruit bleek dat de gebouwen en omgeving door veel vogel soorten bezocht worden. Er werden broedgevallen vastgesteld van kerkuil, steenuil en torenvalk. Verder ook zang vogels zoals gierzwaluw, huiszwaluw, grote lijster en spotvogel. Het bestuur heeft de eigenaar verzocht de sloop in ieder geval niet uit te voeren gedurende het broedseizoen. In een eerste reaktie heeft de eigenaar zijn be reidheid uitgesproken met de broedvo- gels rekening te willen houden. Ook is het gemeentebestuur van Sluis verzocht in ieder geval in de sloopver gunning op te nemen dat er niet tijdens het broedseizoen gesloopt mag worden. REIGER De reiger staat en prijkt daar met zijn bek die alles slaat wat om hem heen op vleugels gaat. Hij lijkt een beeld tegen het riet dat onbewogen rusteloos kijkt en alles ziet. Dat vist en vist en zelden mist. Wim Vader. Dat je bij het modderen van een drinkput nogal eens verrassende dingen tegenkomt, mag uit het volgende blijken. Op 23 juli van dit jaar waren 'we' een drinkput aan het modderen in de wei van A. de Hullu in de Waterhoek. Een wolkenloze lucht en een strakke noordenwind. Pltoseling, om half vier 's middags begonnen er gierzwaluwen laag over de wei en het aangrenzende erwtenland aan te vliegen, zo laag en zo vlak langs de grond, datje ze bijna kon pakken. Zo dicht bij had ik ze nog nooit gezien! Er kwamen er steeds meer en meer, tot ik er tenslotte 140 telde. Het was een echte zwerm. Wellicht waren ze weer al op weg naar het zuiden. Sjaak Herman. De plantenwerkgroep heeft zich deze zomer vol energie gestort op het in ventariseren van de 'Groedse Duintjes'. Omdat er sinds ditjaar koeien grazen en er een deel van het rietland wordt gemaaid, verwachten we dat de planten wereld in de loop van de komende jaren zal gaan veranderen. Om deze verande ringen te kunnen volgen zijn we van plan ook de komende jaren inventarisaties uit te voeren. Nu het 'veldwerkseizoen' op zijn eindje loopt starten we met 'binnenhuisbijeen komsten', te beginnen op 27 september. Dat doen we verder iedere laatste donderdag van de maand om half 8 in het clubgebouw. In de eerste bijeenkomst gaan we kijken hoe de flora werkt en hoe je ermee om moet gaan om planten te determineren. Verder zullen we in de bijeenkomsten uiteraard veel aandacht gaan besteden aan de planten die We in de 'Groedse Duuntjes' vonden. Ben je geïnteresseerd, dan ben je van harte welkom. Bovendien is het inven tariseren van de 'Groedse Duuntjes' leuk werk, maar een hele klus. We kunnen dus nog wel een aantal enthou siastelingen gebruiken. Tot ziens, Geertje Zwarte vogel, witte borst en zwart bemorst, bedekt met smeer waarmee de mens zichzelf bevlekt. Uit zee gekropen op de smalle band van zand. Blauwe ogen, stil verdriet, de jongen die het ziet en met benepen hart de keel van het dier heeft afgeknepen. Blauwe ogen, waar doorheen de vogel is getogen naar blauwe zee en lucht in vlucht zo vrij van mensenbrij. Het late licht omgeeft in 't zand en waar het water van de vloed al streeft een vage moet. Wim Vader. 1 5

't Duumpje | 1990 | | pagina 17