Y VOGELASIEL VAN START Mevrouw Rasker geldt min of meer als initiatiefneemster van het vogelasiel. Op de algemene ledenvergadering van 't Duumpje vroeg zij het bestuur zich in te zetten voor een vogelasiel. Geert de Bruijckere, toen in de zaal aanwezig, bood spontaan zijn diensten aan. Toch heeft het nog de nodige voeten in aarde gehadvoordat de benodigde vergunningen werden afgegeven. Maar dit vooijaar was het zover. Nu kan iedereen in Breskens terecht met een gewonde of zieke vogel. Geert de Bruijckere is dierenarts, en zodoende uitstekend geschikt om vo gels op te vangen en te behandelen. Toch heeft het bijna een jaar geduurd voordat de vergunning er was. Dat heeft ermee te maken dat als eis was gesteld dat er in een straal van 15 kilometer geen andere vergunninghouder aanwezig mag zijn. In dit geval leverde dat twee problemen op. De Mikke in Middelburg en Riemslag in de Braakman. Gelukkig kon na heel wat heen en weer gepraat de vergunning ver strekt worden. Geert de Bruijckere ziet het vogelasiel vooral als een sociale funktie. "Ik vind het belangrijk dat de mensen een plek hebben, waar ze met de vogels naar toe kunnen. Daar komt nog bij, dat er voor sommige mensen een drempel bestaat om met een gevonden vogel naar een dierenarts te gaan. Ze zijn bang dat het meteen geld kost. Op deze manier wordt duidelijk,dat het pro deo werk is en dat iedereen zonder meer met een gewonde of zieke vogel mag langs komen." Er is een speciale ruimte voor de vogels ingericht. Alle soorten vogels kunnen er terecht. Het is echter niet de bedoeling dat ze er lang blijven. Geert houdt ze twee of drie dagen om te kijken wat er aan de hand is. Na wat bijvoeren of medicijnen kunnen een aantal vogels weer losgelaten worden. De echte pro bleemgevallen worden na enkele dagen naar het vogelasiel de Mikke in Middel burg vervoerd. Daar zijn goede afspra ken over gemaakt. De vogels worden dan ook in speciale dozen vervoerd. Sinds het vogelasiel van start ging, komen er nu gemiddeld een stuk of vier vogels per week binnen, vertelt Geert de Bruijckere. Elke week wel één meeuw, maar tijdens de koude periode dit voor jaar ook vogels als watersnippen, een ko perwiek en torenvalk. Een prachtige Jan van Gent werd binnengebracht ver zwakt door parasieten. Na wat medi cijnen kon de vogel naar de Mikke worden overgebracht. Na twee weken opsterken is de Jan van Gent weer losgelaten. Tijdens het broedseizoen worden er regelmatig jonge vogels ge bracht, die uit het nest zijn gevallen ofzo. Dat zijn niet de makkelijkste gevallen. Geert bekent, dat het behoorlijk frustre rend is om te merken dat veel vogels het ondanks de goede zorgen niet halen. "Maar we proberen het wel!", haast hij zich er aan toe te voegen. Eén van de problemen bij de opvang van vogels is, om het juiste voer te bepalen. Ze eten allemaal verschillend spul. Voor meeuwen is het niet moeilijk, die eten alles en krijgen gewoon blikvoer voor de hond. Viseters zitten in Breskens ook goed. Er is op de Kaai bij de vismijn altijd wel wat te vinden. Moeilijker is om iets te vinden voor jonge vogels. Geert heeft goede ervaringen met Olvarit met groente. Blijkbaar een goede kombinatie voor jonge vogels. Al met al zijn we als Duumpje aardig in onze nopjes met een vogelasiel in de streek. Het adres is: Geert de Bruijckere Dorpsstraat 133 Breskens tel. 01172-2769 Geert de Bruijckere in zijn vogelasiel. 9

't Duumpje | 1991 | | pagina 11