v KORTE BERICHTEN KNOT WERK ZEEUWSE VLEGEL De blaren zijn door de herfststormen van de bomen geblazen en dus kunnen we weer aan de slag. Evenals vorig seizoen staat het snoeien van hoogstamfruitbo- men op het programma. We hebben een tiental adressen met ongeveer in toaal tiental adressen met ongeveer in totaal 70 bomen te doen. Maar ook gaan we een meidoornhaag herstellen van 270 meter lengte. De haag is voor een groot deel teloor gegaan. Voor dit werk krijgt 't Duumpje een vergoeding. Zoals gewoonlijk kunnen we volop vrij willigers aan het werk zetten, dus wie zin heeft om mee te doen is welkom. We werken van 9 uur tot 16 uur op de volgende zaterdagen die je alvast in je agenda kunt noteren: 21 december, 4 en 18 januari 1992, 1, 15 en 29 februari en ten slotte op 14 en 28 maart. Vrijwilligers die zin hebben om mee te doen kunnen informeren bij: Sjaak Herman tel. 01178-1744 of 01170-53650 Sinds 5 oktober is ook in Zeeuws Vlaan deren een Zeeuws Vlegel-brood te koop. Het eerste exemplaar werd aangeboden aan de voorzitter van de Zeeuwse Milieufederatie, Sabine Verburg. De Zeeuwse Vlegel wordt ambachtelijk gebakken van volkorenmeel dat op milieuvriendelijke wijze is geprodu ceerd. De basis van dit gistbrood is tar wemeel, water, gist en zout. Het volko renmeel is door Zeeuwse windmolens gemalen uit tarwe-korrels die afkomstig zijn van Zeeuwse akkers. De tarwe be stemd voor de Zeeuwse Vlegel is milieu vriendelijk geteeld. Dat wil zeggen dat de gebruikte tarwerassen ook zonder veel bestrijdingsmiddelen goed gedijen. Bovendien is het meel van zeer goede kwaliteit. In plaats van kunstmest strooien wordt op deze akkers orga nische mest uitgereden. De produktie van kunstmest vraagt veel energie, ter wijl er organische mest te over is. Door deze teeltwijze is de opbrengst in kilo's lager dan 'normaal'. Deze lagere op brengst en alle extra zorg betekent wel dat de Zeeuwse Vlegel iets meer kost dan een gewoon volkorenbrood. De kontrole wordt uitgevoerd door de Nederlandse Algemene Keuringsdienst. De bakker krijgt bij elke zak meel een afgepaste hoeveelheid ouwels met het beeldmerk van de Zeeuwse Vlegel. Hieraan kunt u het brood herkennen. De Zeeuwse Vlegel is een idee van jonge boeren en boerinnen. Aan de uitwerking is enthousiast meegewerkt door mole naars, bakkers, de Zeeuwse Milieufede ratie, Konsumenten Kontakt en land- bou worganis atie s De Zeeuwse Vlegel is te koop bij: Bakkerij Henry in Aardenburg, bakkerij Me rode in IJzendijke, de Vlaamse Bakker in Oostburg en Breskens. Het eerste Zeeuwse Vlegel-brood werd aangeboden aan Sabine Verburg in de molen van IJzendijke

't Duumpje | 1991 | | pagina 19