AFLOSSING VAN DE (VOGELWACHT Eric Blaakman Het is alweer even geleden dat het laatste Duumpje verscheen, vandaar dat we wat achterlopen met de bericht geving. Op 17 april werd er officieel afscheid genomen van Eric Marteijn als voor zitter van de vogelwerkgroep van 't Duumpje. Hij had z 'n werkzaamheden medio 1991 al beëindigd, maar de vo gelwerkgroep vond dat Eric een echt af scheid verdiend had. Op deze af scheidsavond in de Hoekzak werd de oud-voorzitter verrast met een terugblik op zijn carrière. Eric Marteijn was vele jaren bestuurslid van 't Duumpje, enkele jaren zelfs voorzitter, maar vooral toch de grote en stuwende kracht achter de vogelwerkgroep van 't Duumpje. Verschillende gastsprekers waren uitgenodigd om op deze avond stil te staan bij enkele in het oog lopende aspekten van het vogelleven van Eric Marteijn. Zo behandelde Henk Caste- lijns het Paulinaschor, het favoriete exkursiegebied van Eric. Rob van Wes ttienen haalde herinneringen op aan enkele buitenlandse vogelexpedities waaraan ze beiden deelnemen. Sander Lilipaly wist het nodige te vertellen over de trektelpost Breskens, waar Eric de nodige uren heeft doorgebracht en Jan Willem Vergeer hield een verhaal over de patrijs, een vogel waar Eric veel be langstelling voorheeft. De nieuwe voor zitter van de vogelwerkgroep, Eric Blaakman bood op het eind van de avond een exemplaar aan van de Atlas van West Zeeuws-Vlaanderen, 1 die door 't Duumpje binnenkort zal worden uitgegeven. De avond werd besloten met enkele kratten trappist. Eric Blaakman is dus de nieuwe voor zitter van de vogelwerkgroep. Voor hoe lang is niet zeker. Hij heeft namelijk een tijdelijke baan bij Rijkswaterstaat in Lelystad en komt zodoende twee deu ren verder te zitten dan... u raad het al: Eric Marteijn. Eric Marteijn 15

't Duumpje | 1992 | | pagina 17