perspektief versche polder kuuroord Versche polder land mogen nieuwe komplexen alleen onder enkele strikte voorwaarden wor den gerealiseerd. Ook voor kampeerter reinen geldt: geen uitbreiding langs de kust, onder strikte voorwaarden wel in het achterland. Het zal duidelijk zijn waarom uitgebreid bij het nieuwe beleid van de provincie is stilgestaan. Het sluit nauw aan bij de ideëen die 't Duumpje heeft over de rekreatie langs de kust van West Zeeuws-Vlaanderen. Geen verdere groei, richten op een publiek dat houdt van rust en ruimte, het onderscheid handhaven met de drukke Belgische en Walcherse kust, versterken van de natuur en landschap in de kuststrook en zeker niet de toer opgaan van de meer in dustriële rekreatie van Knokke en de rest van de Vlaamse kust. Het zwakke punt in het provinciale beleid is dat men wel wil meewerken aan de projekten waarvoor al toestemming is gegeven. Nu is niet duidelijk voor welke projekten dat geldt, maar het zal duide lijk zijn, dat de realisatie van verschil lende nieuwe bungalowprojekten langs onze kust haaks staan op dit nieuwe provinciale beleid. Daar komt nog bij dat er hier en daar gesaneerd moet worden om het gewenste evenwicht tussen rekreatie, natuur en landschap te bereiken. Het herinrichtingsplan dat binnenkort start voor de kuststrook biedt daar de mogelijkheden voor. Maar laten we die nieuwe verblijfs- rekreatieprojekten langs de kust nog eens even langs lopen. De gemeente Sluis heeft het plan om in de Versche Polder, ten oosten van Re- tranchement tegen de wallen aangele gen, een nieuw zomerwoningenterrein in te richten. Hetprojekt is al enkele jaren een punt van diskussie. In het kader van de streekplanuitwerking Kust West Zeeuws-Vlaanderen wilde de gemeente Sluis de oorspronkelijke bestemming natuurontwikkeling omgezet zien in de bestemming verblijfsrekreatie. Het pro vinciebestuur-kwam maar gedeeltelijk aan deze wens tegemoet. De bestem ming veranderde, maar niet in de door Sluis gewenste funktie. Het gebied heeft uiteindelijk de bestemming agrarisch gebied gekregen. Dit is niet onbelang rijk omdat het plan nu ter goedkeuring bij het provinciebestuur ligt. Er zal daarom een streekplanwijziging nodig zijn om de plannen van Sluis goed te keuren. Met het nieuwe rekreatiebeleid van de pro vincie in gedachten zijn er veel argu menten die tegen dit plan pleiten, 't Duumpje heeft die ook, samen met de Zeeuwse Milieufederatie, in een be zwaarschrift aan de gemeente kenbaar gemaakt. Een zo gaaf wallenstelsel als Retranchement kent is uniek in Neder land. De Versche Polder volbouwen met zomerwoningen betekent een ernstige aantasting van dit gave karakter van de wallen. Juist in het kader van het behoud van natuur- en landschapswaarden om tegemoet te komen aan de waardering voor deze elementen van de toerist, is het niet voor te stellen dat met dit plan zal worden ingestemd. Cadzand Projecten BV heeft een plan ontwikkeld voor een kuuroord net ten zuiden van Cadzand-Bad, grenzend aan de sporthal aldaar. Het kuuoord bestaat uit een hotel met 80-100 kamers, waar in allerlei kuuroordachtige voorzienin gen voorhanden zijn, zoals een 'sauna landschap', verschillende baden, een beautyfarm, fysiotherapie en fitness voorzieningen. Om het projekt exploi tabel te maken worden er 250 vakantie woningen bijgebouwd. Het hotel zelf wordt ruim 30 meter hoog. 't Duumpje heeft bezwaar gemaakt tegen dit plan. Hoofdargument is dat het plan het open polderlandschap aantast, zeker met zo'n hoog hotel, en dat de Jachthaven Breskens in de richting gefotografeerd waarde uitbreiding zal plaatsvinden en de appartementen komen Pf ï"7'i osoer iSiiTii

't Duumpje | 1992 | | pagina 9