y KORTE BERICHTEN zeeuwse vlegelf^f Steenuilen. Van de bestuurstafel Dat is toch ook wat. Goudhaantje achter de suukerpot. Peter Simpelaar vertelde ongeveer het volgende: Ik kwam thuis. Er stond een heel grote doos op tafel. Er lag een briefje bij: "Gevonden op de stoep in de straatIn de doos gekeken. Er was niets in te zien. Overal in de kamer gezocht. Achter de bank, op de vloer. Nergens iets te bekennen. Op den duur vond ik hem eindelijk. Hij zat achter de suukerpot. Een goudhaantje. Hij was waarschijnlijk tegen een ruit gevlogen. Bewusteloos of versuft. Na een tijdje in de doos weer bijgekomen en eruit gescharreld. Nu nog dat beest je buiten zien te krijgen. Dat viel niet mee. Alle ramen en de deuren open. Eindelijk lukte het om hem veilig het huis uit te krijgen. Opmerking uit de praktijk: Als een vogel ergens binnen zit en je wil hem buiten zien te krijgen, sluit dan alle gordijnen of rolluiken op één na. Zet dan dat ene raam wijd open. Of als dat niet kan. één buitendeur open. De vogel zal naar het licht - de niet verduisterde plek- vliegen. Anders vliegt hij steeds tegen de ruiten. Bij de familie Kostense in de Elisabethpolder te Biervliet broedden dit jaar 2 paren steenuilen. Dat is prachtig. Steenuilen zijn er niet zo ver schrikkelijk veel in Nederland. Er is echter iets wat de steenuilen betreft, dat de familie Kostense eigenlijk min der waardeert. Om hun jongen te voe den, vangen de steenuilen namelijk heel wat jonge boerenzwaluwen, die daar ook in die tijd worden grootge bracht. Wie leuke, interessante, merkwaardige belevenissen, waarnemingen, gebeur tenissen heeft meegemaakt of gezien met betrekking tot vogels, dieren in de natuur, kan dit doorgeven aan onder staand adres. We proberen het dan te verwerken in een rubriek in 't Duumpje. P. van 't Westeinde Golepoldersedijk 1 4511 PC Breskens 01172-3256 vK jfê j Lekker, luchtig, mals -brood gebakken van tarwe uit onze eigen provincie. De Zeeuwse Vlegel laat zien, dat dit goed mogelijk is. Bovendien wordt de tarwe op een milieuvriendelijke manier geteeld, wat betekent, dat alleen orga nische mest mag worden gebruikt en ziektebestrijding niet is toegestaan. U heeft deze zomer de borden in de tarwe-akkers vast wel zien staan: "Hier groeit uw Zeeuwse Vlegel". Al zo'n 36 akkerbouwers, de meesten met een gangbaar bedrijf, verbouwen dit jaar tarwe voor de Stichting Zeeuwse Vlegel. De Zeeuwse Vlegel is een idee van jonge Zeeuwse boeren en boerin nen. De doelstelling van de Stichting, die zij hebben opgericht is om na te gaan of je op een milieuvriendelijke en tevens lonende manier in Zeeland goede baktarwe kunt telen en via molenaars en bakkers kunt vermark ten. Bovendien wordt via promotie-activi teiten getracht om de vervreemding tussen boer en consument te vermin deren. Vrijwel iedereen die de Zeeuwse Vlegel voor de eerste keer proeft, is enthousiast over de goede smaak en de malsheid van het brood. Dat de consument best een paar dub beltjes meer wil betalen voor een milieuvriendelijk broodje mag worden afgeleid uit het feit, dat dit brood nu al in meer dan 75 bakkerswinkels in Zeeland te koop is. En de belangstel ling van bakkers, boeren en consu menten, ook buiten de provincie, groeit nog steeds Vragen en opmerkingen zijn welkom bij: Stichting Zeeuwse Vlegel, Cereshof 4, 4463 XH GOES tel. nr. 01100-47727 (met dank aan Jan Koeman - product manager) Jarenlang heeft Thijs Kramer praktisch in zijn eentje de redactie en de layout van ons tijdschrift verzorgd. De kwali teit van het blad was zonder meer van hoog gehalte. Voor één man, die het bovendien in het Zeeuwse en daarbuiten steeds drukker krijgt, is deze taak niet langer vol te houden. Vandaar dit eerste Duumpje uit handen van een brede redactieraad, waarvan Thijs gelukkig deel wil blijven uitmaken. Deze rubriek is er om U op de hoogte te houden van de zaken waar het bestuur zich mee bezighoudt. We zul len ons daarbij moeten bepalen tot een keus uit de veelheid van onderwerpen die op de maandelijkse bestuursverga deringen op tafel komen. Het Atlasproject. Eind 1991 hebben een aantal studen ten van de Internationale Agrarische Hogeschool uit Velp gedurende 7 weken een inventarisatie van West Zeeuwsch- Vlaanderen gemaakt. Ze 13

't Duumpje | 1992 | | pagina 15