Natuurelementen in of naast de boomgaard. Totaal aantal bezochte boomgaarden: 20 waarvan: Aantal met een haag: aantal met een drinkpu: aantal met knotbomen: aantal met alle drie: aantal beweid: 16 aantal gemaaid: 4 13 12 13 7 Totaal aantal hoog- en halfstamboomgaardjes in West Zeeuwsch-Vlaanderen: (gemeenten Aardenburg. Oostburg en Sluis) Aantal boomgaardjes met 5 a 10 bomen: 85 waarvan in Aardenburg: 14 Oostburg: 58 Sluis: 13 Boomgaardjes met meer dan 10 bomen: 95 waarvan in Aardenburg: 12 Oostburg: 70 Sluis: 13 Totaal boomgaardjes vanaf 5 bomen 180 Soorten fruit in percentages: Appel: 54 Peer: 21 Pruim: 16 Walnoot: 6% Kers: 2% Moerbei, tamme kastanje en hazelnoot: 1 Rassen waarvan de naam bij de eigenaar bekend was. Appels Benoni Dubbele Bellefleur Discovery Golden Delicious Groninger Kroon Jacques Lebel James Greeve Jonagold Jonathan Laxtons Superbe Lombarts Calville Notarisappel Oogstappel Goudreinette of Schone van Boskoop Sterappel of Slerreinette Winston Yellow Transparant of Transparante Blanche Zoete Paradijs Ermgard Rode Heer Katse Kop Manks Codlin Peer Beurré Hardy B rederode Clapp's Favorite Comtesse de Paris Conférence Gieser Wildeman Jeanne d'Arc Pondspeer Winterrietpeer Bonne Louise d'Avranches Pruim Dubbele Boerenwitte Opal Reine Claude d'Althan Reine Claude d'Oullins Reine Claude Verte Reine Claude Bavay Reine Victoria Myrobalan Kers Bigarreau Napoléon Meikers Pater van Mansfeld Moerbei Zwarte Moerbei Noot Broad View Naar aanleiding van de inventarisatie is een subsidieverzoek gedaan tot restauratie van een aantal hoogstamboom- gaarden. Dit verzoek is gehonoreerd door de Postcodeloterij en deze heeft de Stichting Landschapsverzorging Zeeland een bedrag toegekend van 30.000,- 5

't Duumpje | 1992 | | pagina 7