KORTE BERICHTEN Doodgereden padden in de Vlamingpolder te Cadzand-Bad. ERRATUM Nieuws van Natuurreservaat Het Zwin. - Naar aanleiding van verontrustende berichten, als zouden nogal wat pad den in het voorjaar op de Ringdijk- Noord te Cadzand-Bad doodgereden worden, heeft dhr. Izaak Dierkx uit Cadzand zich bereid getoond daar een onderzoek naar te doen: van 1 tot 23 april 1992 heeft heeft op 3 plaatsen de doodgereden exemplaren genoteerd, waarna hij deze, om dubbeltellingen te voorkomen, verwijderde en d.m.v. een merkteken de plaatsen heeft aangege ven. De resultaten waren als volgt: Het is duidelijk dat we onze aandacht moeten richten op de oversteekplaats op de Ringdijk Noord, maar voordat er maatregelen genomen worden om het doodrijden te voorkomen, zou er dit jaar opnieuw een onderzoek gedaan moeten worden, waarbij dan zeer pre cies gekeken moet worden, waar de padden vandaan komen, en waar ze heen gaan; ter plaatse komen maar liefst 5 wegen samen, nl. de Vlamingpolderweg, Ringdijk Noord, het pad over de Noorddijk, Boulevard de Wielingen en de oprit naar de Blanke Top Wie stelt zich dit jaar beschikbaar om dit belangwekkend werk te doen. Het beste zou het iemand zijn, die in Cadzand woont, en bovendien gemak kelijk tijd vrij kan maken, om op onre gelmatige tijden (bijv. 's morgens vroeg of na een regenbui) op pad te gaan. Je kunt je opgeven bij onderge tekende Sjaak Herman, februari 1993. In het vorig nummer was het artikel Hoogstamboomgaarden in W.Z. Vlaanderen opgenomen. Hierin bleken nogal wat ommissies. De redactie hoopt deze hiermee te corrigeren. Het onderzoek werd mogelijk gemaakt door een bijdrage van het Fonds van de Verenigde Spaarbanken. De inventarisatie, die Awi de Zwart gedaan heeft, was een onderdeel van een stage-opdracht in het kader van zijn opleiding aan de Middelbare Tuinbouwschool in Boskoop. De stage werd ondergebracht bij de Stichting Landschapsverzorging Zeeland, waarbij ons bestuurslid de heer IJ. Herman, werkzaam bij deze stichting hem, begeleidde. Niet alleen heeft Awi de inventarisatie voor zijn rekening genomen; ook alle illustraties waren van zijn hand. Het zal de goede kijker niet ontgaan zijn dat ook de andere illustraties in het vorige blad door hem gemaakt zijn. Inmiddels heeft Awi in Boskoop zijn opleiding met succes voltooid (rich ting aanleg en onderhoud tuinen) en hijn studeert nu in het noorden van het land verder met als specialisatie ecolo gische tuinaanleg en onderhoud: de appel valt ook hier niet ver van de stam Redactie. 1.De medewerkers van het biologisch station hebben in 1992 18000 vogels geringd w.o. grote aantallen zwart kopgrasmussen, roodborstjes, goud haantjes, kleine karekieten, tuinflui- ters, maar ook 7 sperwers, 4 draai- halzen, 19 nachtegalen, 2 Noordse nachtegalen, 5 Groenlandse tapui- ten, 17 sprinkhaanrietzangers, 150 bosrietzangers, 6 sperwergrasmus sen, 92 braamsluipers, 3 fluiters, 96 vuurgoudhaantjes, 1 baardmannetje, 1 kwartelkoning en 12 veldrietzan- gers. 2. De lente is op komst. Voortekenen: - meer paartjes blauwe reiger en enke le paartjes aalscholver zijn reeds aan het broeden in de duinbosjes naast het Zwin. - de broedperiode voor grauwe gan- sen, wilde en bergeenden zal spoe dig aanvangen. Ringdijk Noord Vlamingpolderweg Vlamingpolderweg t.h.v. t.h.v. t.h.v. Vlamingpolderweg. grote drinkput weide Mergam. 1/4 4 - 1 2/4 2 - 3 3/4 9 3 4 4/4 4 2 3 6/4 5 2 8/4 21 2 4 10/4 12 - 3 15/4 8 2 2 19/4 16 - 21/4 5 - 3 23/4 4 - 14

't Duumpje | 1992 | | pagina 16