Oproep aan geïnteresseerden voor een Milieu werkgroep! - vele kleine zangvogels zingen voor al 's morgens vroeg al volop. Dit duidt erop dat ze hun territorium al aan het afbakenen zijn en dat de mannetjes bezig zijn een wijfje te lokken. 3.een kleine zilverreiger verbleef in Het Zwin tot 3 januari. Meestal zijn ze in september al verdwenen. 4. Door enkele noordwesterstormen, samenvallen met springvloed kwam de Zwinschorre meerdere malen onder water. Deze forse overstro mingen zijn erg gunstig voor de zoutminnende vegetatie. Verder werden hierdoor nogal wat "open De Zeeuwse Milieufederatie wenst binnen de regio West Zeeuwsch-Vlaanderen een milieuwerkgroep op te richten. Om organisatorische redenen zou het gunstig zijn, indien deze in de bestaande natuurbe schermingsvereniging 't Duutnpje ingebed zou worden. Doelstelling: Deze werkgroep kan zich ondermeer richten op het gevoerde milieubeleid van de verschillende gemeenten: wat is er aan bestaande reglementering en uitvoering, welke voorzieningen zijn er bv. op het gebied van recycling, wat zou er meer kunnen gebeuren? Hoe gaan wij zelf om met onze eigen leefwereld en valt er op dat vlak door onszelf nog meer te verbe teren. Ieder die zich enigszins bij het milieu betrokken voelt en zich hiervoor zou willen inzetten door bin nen een werkgroep actief te zijn, wordt van harte uitgenodigd te reageren. Ook die mensen die zich al beroepshalve met deze materie bezighouden, zijn welkom. De groep in wording zal worden ondersteund door de Zeeuwse Milieufederatie. Bij voldoende interes se organiseert men voorjaar '93 een cursus. Hierin kan men dan de benodigde basiskennis van milieu zaken opdoen. Als U belangstelling hebt of meer wilt weten van zo'n groep, kunt U contact opnemen met de volgen de personen Albert Aertsen 01100-30075 (cursus en begeleiding werkgroep ZMF Frieda Pillen 01179- 2277 ('t Duumpje) zeevogels" waargenomen: honder den drieteen meeuwen en enkele Jan van Genten. Twee grote jagers ver bleven een tweetal weken in het reservaat. Tekening: Frank Heijts 15

't Duumpje | 1992 | | pagina 17