den. Onder duurzame landbouw versta ik natuur- en milieuvriendelijke land bouw, landbouw met een gesloten voedingsstoffenkringloop, landbouw met oog voor de natuur, landbouw met biologische bestrijding van plagen, minimalisering van het gebruik van de 'gewone' bestrijdingsmiddelen en landbouw die het grondwater niet ver vuilt. Op deze manier kunnen ook de volgende generaties genieten van een mooi en gezond Zeeuwsch- Vlaanderen. Dit houdt ook in dat niet zomaar alle kleine natuurelementen kunnen wor den opgeruimd. Niet elk elementje is heilig, maar per saldo mogen er zeker niet minder komen. Het lijkt mij een goede zaak om bij het beheer van natuurgebieden zoveel mogelijk gebruik te maken van men sen en diensten uit de landbouw zoals dhr. Wijffels voorstelt. Slot Tot slot van mijn reactie op het schets ontwerp nog enige opmerkingen. Ik hoop dat de komst van Brabantse varkensboeren niet doorzet. Ondanks dat we hier misschien (nog) geen mestoverschot hebben, is het voor de natuur geen goede zaak als hier veel en grote varkensbedrijven verrijzen. Ik hoop dat de LC voortvarend blijft werken en snel het voorontwerp (wel licht voor 1.1.1994) uitbrengt. Zoals ik al eens geschreven heb, kan de landinrichting 'Aardenburg' veel goeds brengen voor de natuur ('t Duumpje '90 nr. 4). Echter - wat nog veel belangrijker is - de komende 30 jaar zal het karakter van de natuurge bieden en van heel 'Aardenburg' ingrijpend worden veranderd. Na de verloedering van landschap, natuur en milieu van de afgelopen tientallen jaren, is er nu een kentering zichtbaar. Er kan binnen afzienbare tijd een hoogwaardig landelijk gebied ontstaan met naast een produktieve landbouw een gevarieerde natuur met hoge natuurwaarden. Amsterdam, Rob van Westrienen. augustus 1993. St. Kruiskreek. 13

't Duumpje | 1993 | | pagina 17