Korte Berichten Erratum 1 Erratum 2: Een beter milieu begint bij onszelf: gehoord en gezien in een verfwinkel. Schuilhut Grote Gat Oostburg In de artikelen 'Eikelmuis en Vos in West Zeeuwsch-Vlaanderen' en 'Grauwe Kiekendieven' van de hand van Rob van Westrienen (Duumpje voorjaar 1993) zijn de adressen waar U melding kunt doen van waarnemin gen van de bladzijde afgevallen. Derhalve nogmaals: Petrus van 't Westeinde (veldwaarnemingencoördinator) Golepoldersedijk 1 4511 PC Breskens 01172-3256 of Rob van Westrienen le Atjehstraat 56 III 1094 KP Amsterdam 020-6937857 In het artikel over het Zwin is een sto rende fout geslopen. Of de schrijver heeft vroeger bij de geschiedenisles niet goed opgelet, of die moderne tekstverwerker heeft een onjuiste toets aangeslagen, maar het enige juiste jaartal van de aanleg van de internatio nale dijk is 1872. Hiervoor excuses! Een ouder echtpaar zoekt een klein (1/4 liter) busje verf uit; nauwkeurig wordt de gebruiksaanwijzing gelezen. Hij leest hardop: ...'Spaar het milieu, verfbussen en -resten zijn ka-see-aa Wat is dat nou weer? 'A ja', zegt zijn vrouw, 'klein che misch afval.' En hij weer:' 't Is toch wel bar tegen woordig!' Na het afrekenen bij de kassa vraagt hij voor het busje ('1/4 liter!), of meneer het in een plastic zakje wil doen. Sjaak Herman In het vorige Duumpje stond geen ver slag van de gedane waarnemingen vanuit de schuilhut van het Grote Gat te Oostburg. Niet omdat er geen waar nemingen waren, maar omdat de geno teerde waarnemingen regelmatig ver nietigd werden. De boekjes, waarin de waarnemingen stonden, werden door kwaadwilligen verscheurd of ver brand. Tevens werden borden met vogeltekeningen, die aan de wand hin gen, vernietigd. De schuilhut wordt blijkbaar ook bezocht door 'mensen' die er alleen maar op uit zijn dingen te vernielen. Dat is jammer, maar we kunnen er niet veel aan doen. We kun nen immers geen politie spelen. Dit betekent dat de artikeltjes over de schuilhut voorlopig niet meer zullen verschijnen, tenzij iederéen bereid is de gedane waarnemingen in te leveren bij 't Duumpje, in plaats van ze te laten liggen in de hut. Dit inleveren kan op het postadres van ;t Duumpje, Schouwburgstraat 2 te Oostburg. Het hangt dus van de bereidwilligheid van de waarnemers af of de reeks korte artikelen van de schuilhut een vervolg krijgt. Verder in het kort nog wat over de waarnemingen die uit de handen van de dappere vernielers bleven. In de wintermaanden is het vrij rustig, maar soms toch ook weer druk. Zo zijn er in november af en toe flinke groepen Kluten en Wulpen te zien. Het riet is het jachtterrein van de Blauwe Kiekendief, die eigenlijk de plaats van zijn 'broertje', de Bruine Kiekendief, overneemt. De hele winter kan, met enig geduld, de Waterral bezichtigd worden, die schuw langs de rietrand loopt op zoek naar voedsel. 7 novem ber leverde nog twee late Zwarte Ruiters. Bovenstaande winter waarnemingen werden gedaan door Henk Bondewel en Paul de Laet. Van het voorjaar zijn nauwelijks waar nemingen overgebleven. Overigens is het Grote Gat Oostburg het afgelopen voorjaar geïnventariseerd op broedvo- gels, waarover U in het vorig nummer een artikeltje las. Waarschijnlijk ver schijnt in een volgend Duumpje een kort slotverslag. Tenslotte nog twee opmerkingen: Er werd op een los papiertje gevraagd of de determinatieborden met vogelteke ningen vernieuwd kunnen worden. We zullen dit bekijken, we doen dit alleen maar als we ze vandaalbestendig kun nen maken. De familie Stokkerman uit Oostburg gaf al het goede voorbeeld door een waarneming op een kaartje te schrij ven en in te leveren op ons postadres. Het ging hierbij om een Canadese Gans die al sinds 26 april in het Grote Gat zit. Of die er nu nog zit, is onbe kend. We hopen toch nog veel waarnemin gen binnen te krijgen op ons post adres. Eric Blaakman Velcluil. 19

't Duumpje | 1993 | | pagina 23