yt Korte Berichten. KUUROORD VAN DE BAAN De slimste professor in het administra tief recht kon de gemeente Oostburg niet behoeden. De voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van Sprake was onverbiddelijk in zijn oordeel. De gemeente Oostburg heeft ten onrechte van de artikel-19 proce dure gebruik gemaakt om het Kuuroord bij Cadzand Bad mogelijk te maken. De bezwaarden, waaronder 't Duumpje, konden dus een fles open trekken. De gemeente Oostburg zal nu een volwaardige bestemmingsplanpro cedure moeten doorlopen alvorens met de bouw van het kuuroord, inclusief 150 zomerwoningen, kan worden begonnen. Dit betekent op z'n minst een vertraging van anderhalf jaar. Nu maar hopen dat de projectontwikkelaar er geen brood meer in ziet. In dat geval wordt de vraag actueel op welke manier het gebied tussen Cad zand en Cadzand-Bad moet worden ingevuld. Het streekplan geeft aan dat er mogelijkheden zijn voor recreatieve ontwikkeling. Dat hoeft echter niet te betekenen dat er hoogbouw en zomer woningen worden gerealiseerd. Het gemeentebestuur doet er verstandig aan nog eens na te denken over zo'n nieuwe invulling en zelf ideeën te ont wikkelen in plaats van dit aan project ontwikkelaars over te laten. De natuurbescherming in heel Zeeland is in ieder geval blij dat het oneigen lijk gebruik van de artikel 19 procedu re eindelijk eens wordt afgestraft.(tk) OVERLEG MET VISCLUB In het Grote Gat van Sint Kruis zijn al enkele jaren geleden visplaatsen aan gelegd langs de zuidoever. Ten on rechte, besloot de Raad van State nadat 't Duumpje daar bezwaar tegen had aangetekend. 't Duumpje vond dat dit de rust op de fraaie kreek onnodig verstoort. De ver eniging verzet zich niet tegen de sport vissers, maar liever zien we de vissers niet overal zitten. Het vissen beperken tot één kant van de kreek betekent dat ook vogels een plekje vinden. Daar komt nog bij dat aanleg van visplaat sen langs de kreekoever voor de natuurwaarden niet ideaal is. De visplaatsen waren aangelegd zon der de benodigde vergunning, want het gaat per slot van rekening toch om natuurgebied, waar niet alles is toege staan. Het gemeentebestuur van Aardenburg keek daar anders tegen aan, zodat een beroep werd gedaan op de Raad van State met een positief resultaat. Feitelijk betekent dit dat de visplaat sen illegaal zijn verklaard en moeten worden verwijderd. De visclub en het gemeentebestuur voelen hier voorals nog weinig voor. Wederom staat een rechtsgang naar 'de Raad van State voor 't Duumpje open, maar besloten is eerst in overleg te treden met beide instanties alvorens zo'n kostbare en tijdrovende weg in te slaan. Temeer omdat in het kader van de ruilverkave ling Aardenburg aan de visclub alter natieven zijn aan te bieden en belan gen van natuur- en visvereniging op soms ook parallel lopen. Tijdens het overleg met het gemeente bestuur van Aardenburg en de visclub op vrijdag 21 januari jl. werd het voor stel gedaan om het vissen langs de zuidoever van het Grote Gat van Sint Kruis op te geven. Als alternatief werd aangeboden de oever langs de Heirweg, aansluitend op de bestaande visstek, voor de visclub open te stel len. Dit gebied zal in het kader van de ruilverkaveling aan Staatsbosbeheer worden toegewezen. SBB staat in principe positief tegenover dit plan en was bij het gesprek aanwezig. De visclub neemt het voorstel in over weging en in de loop van maart zal een nieuw overleg volgen. Ondertussen zal ook de mening van het waterschap gepolst worden, dat verantwoordelijk is voor het beheer van de kreek zelf. Tijdens het gesprek met de visclub werd ook naar voren gebracht dat 't Duumpje voorstander is van een gezonde natuur onder water. Dat is ook in het belang van de visser. Zo wil 't Duumpje de wens van de visclub ondersteunen om in de waterstuw tus sen het Grote Gat en de Sint Kruiskreek voorzieningen te treffen om de trek van vis te bevorderen, (tk) CURSUS NATUUR- EN MILIEUGIDS Zaterdagmiddag 18 december 1993 was het feest in Hoek. De zaal van de Hoekse Rakkers zat vol met trotse cur sisten, hun docenten en begeleiders, familieleden en kennissen, hoogwaar digheidsbekleders en pers. Er was van alles te eten en te drinken, de zaal was versierd met allerlei natuurlijk materi aal en op tafels en aan muren prijkte het tastbare bewijs Van 1 1/2 jaar hard werken. 19

't Duumpje | 1993 | | pagina 19