IP* Agendapunten 3 en 4: Agendapunt 5: - Wat de telpost betreft, wordt medegedeeld dat er vaak werd geteld; de coördinatie hiervan en de verwerking van de telge gevens gebeurt door Vogel werkgroep 'Walcheren'. - George Calon vindt dat er naast het tellen veel meer biotopen moeten worden gecreëerd, een taak die voor een vogelwerkgroep van even groot belang dient te zijn als het inventariseren. Steeds terugkomend probleem bij alle verenigingswerkzaamhe den is het blijvend tekort aan actieve leden. 5.) De penningmeester geeft een overzicht van de gevoerde boek houding. Er wordt aangegeven hoe diverse verzamelposten samengesteld zijn. - De kascommissie bestaande uit Leo d'Hoore en Petrus van 't Westeinde hebben schriftelijk aangegeven dat de financiën in orde waren. 6.) Er wordt door de penningmeester medegedeeld dat het volgend jaar een balans opgesteld zal worden, aangezien er gelden gereserveerd moeten worden voor toekomstig onderhoud aan omheiningen etc. 7.) In de kascommissie treedt Petrus van vt Westeinde af; in zijn plaats komt Awie de Zwart. 8.) Bestuursverkiezing. Aftredend waren voorzitter, secre taresse en penningmeester. Zij worden bij acclamatie herkozen. 9.) Statutenwijziging. - De penningmeester geeft aan welke redenen er zijn om tot statutenwijziging over te gaan. Verder wordt enige uitleg gege ven over de consequenties van het Nieuwe Burgerlijk Wetboek voor verenigingen. - Zonder hoofdelijke stemming worden de wijzigingen aange nomen. 10.) Rondvraag. - Tijdens de rondvraag uit dhr. Moens zijn ongenoegen over een excursie waar het met de begeleiding droevig gesteld was. Het bestuur belooft de kwestie te bespreken in de eerst volgende bestuursvergadering. 11.) Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter het huis houdelijk gedeelte van de algeme ne ledenvergadering. Na de pauze brengt Geertje van der Krogt een overzicht van de stand van zaken in West Zeeuwsch-Vlaanderen i.v.m. het Natuurbeleidsplan. Daarna volgt een dia-sessie door Huib van Iwaarden over de Groedse Duintjes. Ter vergadering. Jaarverslag van de secretaris. - In zeer korte tijd hadden we onder onze leden 2 overlijdens te betreu ren, namelijk mevrouw Rasker en de heer Enkelaar, beiden mensen die voor de vereniging van groot belang zijn geweest; in ons blad is er aan hun verscheiden een In Memoriam gewijd. - Het zoeken naar een nieuwe ver blijfplaats voor onze vereniging bleek dit jaar eveneens een vruchte loze onderneming te zijn geweest; we deden navraag bij particulieren, terwijl er een aantal vrijkomende gebouwen in de gemeente Oostburg de revue passeerde. Ook ten gemeentehuize werd aandacht voor het nakende probleem gevraagd, maar ook daar kon men ons niet ver der helpen. We blijven optimistisch. - Er waren enige bijzondere bijeen komsten op het vlak van het natuur behoud nl. het Zwinsymposium te Knokke, en de studiedag in Aardenburg over grensoverschrij dende projecten. Op deze dagen werd het woord gevoerd door beleidsmakers van zowel Nederland als België. Thijs Kramer gaf namens onze belangen zijn visie op knelpun ten en mogelijkheden. - Periodiek werd overleg gevoerd met het Vrije van Sluis, een vooruitgang voor de samenwerking in de streek. Eveneens werd enkele malen infor matie uitgewisseld met onze Zuiderburen over specifieke proble men zoals het Kuuroord, De Verssche Polder, de verzanding van het Zwin en het Congrescentrum in Knokke. We kwamen bijeen met de Stelkluut om een Oost-Westtegenstelling te vermijden. - Tot de geslaagde evenementen kun nen we zeker onze Duumpjes- 'avond' rekenen, die dankzij hulp van leden voor en na de happening vlot verliep. Velen genoten tijdens de voorafgaande boomkikkerexcur sie van René Beiersbergen. - Onze voorzitter Cees Kostense ging op 19 augustus naar de Raad van State om het raadsbesluit van de gemeente Aardenburg te bevechten, waarin aan de zuidoever van het Grote Gat van St. Kruis een groot aantal vissteigers aangelegd werden, zeer ten nadele van de natuur. Het raadsbesluit werd vernietigd en de oever moet in de oude toestand wor den teruggebracht. - Na bemiddeling tussen Sjaak Herman en Cees Kostense enerzijds en onze burgervader dhr. Kruize anderzijds werd de sloop van de IJzendijkse melkfabriek tot oktober uitgesteld. Zo konden de zwaluwen er dit jaar hun broedseizoen onge stoord beëindigen. - Terwijl er door onze vereniging bij het Waterschap Het Vrije van Sluis een aanvraag lag tot verplaatsing van een infobord aldaar, werd het bord door vandalen zwaar bescha digd. Het is inmiddels verplaatst naar rustiger vaarwater. Jan de Zwart uitte de wens op de tel post belangstellenden wat meer te betrekken bij het observeren van vogels. De vogelaars geven nu informatie over vogelsoorten, vogel trek en vogelgedrag, indien daarom gevraagd. - Het Atlasproject heeft door tijdge brek bij een aantal verenigingsleden weinig voortuigang geboekt. De ver eniging heeft de inmiddels gepen sioneerde J.A.J. Boekhout bereid gevonden een handje te helpen. December 1993 Frieda Pillen.

't Duumpje | 1993 | | pagina 28