Waterschap s verkiezingen KIES VOOR MEER MILIEU EN NATUUR IN HET WATERSCHAPSBESTUUR 2 maart 1994 is een datum om te ont houden. Dan vinden in Zeeland de eer ste waterschapsverkiezingen 'nieuwe stijl' plaats. Om de opkomst te bevor deren is gekozen voor dezelfde dag waarop de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvinden en meestal staat de stem bus in hetzelfde gebouw. In Aardenburg en Sluis vinden geen gemeenteraadsverkiezingen plaats, maar wel voor het waterschap. Bijna iedereen van 18 jaar of ouder kan zijn stem uitbrengen. U dus ook! Het is in het belang van natuur en landschap dat u van deze mogelijkheid gebruik maakt. Uit de kring van 't Duumpje heeft Ineke Batselaere uit Sluis, sinds kort wonend in Retranchement, zich kandi daat gesteld. Zij staat nr. 12 op de lijst van ingezetenen. Zij is 10 jaar bestuurslid geweest van 't Duumpje en toe aan een nieuwe uitdaging. De ver vanger van Ineke, oftewel haar duo kandidaat, is Sjaak Herman uit Sluis. Waterschappen betekenen veel voor natuur en milieu in Zeeland. Voor de natuurgebieden is het van het aller grootste belang dat er genoeg water is van goede kwaliteit. Dat is een taak van het waterschap. Verder zijn de waterschappen belangrijke beheerders van het landschap. Ze beheren sloten, dijken, wegen en duinen. Het water schap heeft ook een belangrijke milieutaak: de zorg voor het zuiveren van het afvalwater en schoon water in de sloten en kanalen. Of het waterschap goed rekening houdt met de natuur- en milieubelan gen is vooral een zaak van het bestuur. Tot nu toe bestaan de waterschapsbe sturen bijna geheel uit boeren. De ervaring leert dat de medewerkers van het waterschap meestal wel van goede wil zijn, maar dat de besturen verande ringen die niet direct het boerenbelang dienen, tegenhouden. Gezien het feit dat iedere burger meebetaalt aan het waterschap, is het maar normaal dat ook het belang van de burger hier behartigd wordt, en wel op een betere wijze dan tot nu toe het geval was. Vandaar dat het tijd wordt voor frisse gezichten in het bestuur van het water schap met open oog en oor voor natuur en milieu. Natuurlijk niet met de bedoeling dat dit de kosten voor de burger groter maakt. Het zal vooral zaak zijn andere accenten te leggen in het werk van het waterschap, groene accenten. Wat willen de 'groene' kandidaten bereiken in het waterschap? De Milieufederatie heeft daarvoor een 10 puntenprogramma ontworpen. De groene punten zijn: - natuur en milieu verdienen meer aandacht van de waterschappen. - het verbeteren van de kwaliteit van het water in de sloten, kanalen en kreken. We moeten met een gerust hart in de sloot kunnen vallen. - daarvoor is het nodig dat de vuile bodem van sloten en kanalen wordt schoon gemaakt. - bij het beheer van de zeedijken en duinen staat de veiligheid van het achterland voorop, maar daar waar mogelijkheden zijn om natuurwaar den te bevorderen, moeten ze wor den benut. - waterschappen besteden bij het beheer van dijken, sloten en wegen in het binnenland veel aandacht aan natuur en landschap. Waterschappen bevorderen de aanplant van bomen en struiken en gebruiken geen onkruidbestrijdingsmiddelen meer bij het beheer. - natuurgebieden verdienen voldoen de water van goede kwaliteit; zonder een goed waterbeheer heeft de natuur geen toekomst. - waterschappen zetten zich in voor het terugdringen van het autover keer; alleen plaatselijk verkeer op de polderwegen. Ruim baan voor fiets en wandelaar. Geen auto's in de natuur. -waterschappen staan geen jacht meer toe in hun terreinen als het lou ter gaat om hel plezier van het jagen. Alleen beheersjacht. - waterschappen behoren meer voor lichting te geven, zodat de burgers weten waaraan hun geld wordt besteed. Daarbij wordt extra aan dacht besteed aan het hoe en waar om van de aanpak van de milieupro blemen. - de waterschapslasten moeten binnen de perken blijven. Bij het verdelen van het geld verdienen natuur- en milieuzaken de prioriteit. Ook Ineke Batselaere zal zich inzetten voor deze 10 groene punten als ze ver kozen wordt. Het bestuur van 't Duumpje roept dan ook iedereen op op onze kandidaat te stemmen. 2

't Duumpje | 1993 | | pagina 2