1»» handen zijn. Het heeft dan ook geen seizoensverlengende werking, het ver andert en schaadt het karakter en de leefbaarheid van Cadzand-Bad en de natuur en het landschap in de wijde omgeving. Hel 'kuuroord-thema' werd door de gemeente alleen van stal gehaald om onder de noemer van 'kwaliteitsverbetering' een forse uit breiding te kunnen realiseren. Verder zijn ook de provinciale adviezen om goed overleg te voeren met belangheb benden en aandacht te besteden aan de bufferzone aan de zijde van 't Zwin en de Oudelandse Polder grotendeels ver onachtzaamd. 4. Vlaminkpolder: gebied tussen camping Welgelegen en de Pèse Schone te Cadzand-Bad Dit project is geregeld in het bestem mingsplan 'Verblijfsrecreatieterrei- nen' (maart 1991) en behelst 28 zomerwoningen of uitsluitend kam peerplaatsen. Recent hebben we in de krant kunnen lezen dat er enige pro blemen bij de realisatie zijn gerezen. Er is echter weinig definitiefs bekend. 5. Nieuwvliet-Bad West: Project Le Rivage Het project is gelegen in de Nieuwenhovenpolder, bestaat uit 80 zomerwoningen en is geregeld in het bestemmingsplan 'Verblijfsrecreatie- terreinen 1ste herziening' (jan. 1993). De bouw is al geruime tijd geleden begonnen en de laatste woningen worden binnenkort opgeleverd. 6. Groede-Bad Dit project is gelegen in de Kleine Polder naast Camping Groede en is eveneens geregeld in het voorgaande bestemmingsplan. Het gaat hier om 51 zomerwoningen op ruime kavels. Goedkeuring is door Gedeputeerde Staten onthouden aangezien het pro ject in strijd is met het streekplan. De locatie ligt ook op een te gevoelige plek vlakbij de natuurgebieden de Groedse Duintjes en de Zwartegatse kreek. Het hoge aantal recreanten van camping Groede en dagrecreanten zou de draagkracht van dit gebied reeds ver te boven gaan. De gemeente Oostburg heeft samen met de project ontwikkelaar Planconsult Vastgoed b.v. beroep ingesteld bij de Kroon tegen de beslissing van G.S. van Zeeland. Bovendien heeft de gemeente Oostburg de intentie om een dagrecre atieterrein (bos, speelweide, fiets- en voetpaden) aan te leggen in een deel van de Kleine Polder en in de daarte genover gelegen Clethemspolder. De huidige functie landbouw zou daar verdwijnen. Over enkele maanden zal de Kroon zich over het bestemmings plan uitspreken. 't Duumpje is van mening dat de druk op de Zwartegatse Kreek al groot genoeg is. Als het omringende gebied nog verder volgeplempt wordt, zal er van de natuurwaarden van de kreek helemaal niets overblijven. 7. Breskens-Bad Het gebied is gelegen ten oosten en ten westen van de Kieweg buiten de kom van Breskens en wordt geregeld in het bestemmingsplan 'Verblijfs- recreatieterreinen' (maart 1991). Het gaat om een uitbreiding van park Schoneveld met 180 zomerwoningen en een project van 210 recreatiewonin gen op het terrein van het Frederik Hendrikfort, op en rond het zwembad De Veste, dat hiervoor moet verdwij nen. In het project wordt de bevolking van Breskens een vette worst voorge houden in de vorm van een nieuwe sporthal die de kern al enige decennia beloofd is. De realisatie van de 180 zomerwoningen bij Schoneveld is voor een deel een feit. De realisatie van de 210 recreatiewoningen rond De Veste is in voorbereiding bij een Terneuzense projectontwikkelaar. 8. Breskens-Oost: Port Scaldis Port Scaldis wordt geregeld in het bestemmingsplan W aterfront Breskens' (1993) en betreft drie appar- tementenblokken (tot 45 m hoog) met in totaal 220 appartementen voor zowel recreatief als permanent wonen. Dit project gaat gepaard met de uit breiding van de jachthaven' van 10

't Duumpje | 1994 | | pagina 10