Bericht van de penningmeester Een aantal oorzaken zorgde ervoor dat de verhoging urgent werd en onze 25 maart 1994 gehouden Algemene Le denvergadering ermee akkoord ging dat de contributie met ingang van ja nuari 1996 verhoogd wordt van 20,= naar 25,=. Voor jeugdleden van 10 naar 12,50. Op de algemene vergadering is een nadere toelichting verschaft op de financiën, maar aangezien niet ieder een hier aanwezig kon zijn, volgt hier na een aantal argumenten dat tot de wijziging geleid heeft. In het verleden gidsten vele leden in diverse natuurgebieden in onze streek. Omdat in het vakantieseizoen veel bezoekers Het Zwin en de Zwarte Polder bezochten onder onze leiding, leverde dit ons soms wel 2000,- op. Deze gebieden behoren echter aan het Zeeuwse Landschap. Deze stichting regelt sinds enige jaren zelf de excur sies, hetgeen inhoudt dat onze inkom sten uit deze bron wegvallen. De post Natuurbeheer bracht de ver eniging ook aardige inkomsten dooi de niet aflatende ijver van dhr. Sjaak Herman. Het aantal vrijwilligers dat bereid is om een zaterdag te helpen knotten, fluctueert erg, waardoor het niet verantwoord is op deze onzekere inkomsten een begroting te baseren. Ons verenigingsblad verscheen in het recente verleden wat onregelmatig, terwijl het bovendien maximaal 20 pagina's betrof. De laatste 2 jaar ech ter heeft de redactiecommissie kans gezien ieder kwartaal weer een blad te doen verschijnen waarvan de inhoud meerdere malen 24 pagina's, een enkele maal zelfs 28 pagina's betrof, wat extra kosten met zich meebracht. Aangezien ons blad in de praktijk het enige medium is waarmee onze ver eniging met haar leden communiceert, stellen we er prijs op U ook in de toe komst op dezelfde wijze veel lezens waardigs te bieden. Hel is simpel de contributie te verho gen, maar de vereniging heeft ook maatregelen getroffen om de kosten terug te brengen. Portokosten beginnen steeds zwaarder mee te tellen. Noodzakelijk zijn de kosten die gemoeid zijn met de ver zending van ons blad. Op incidentele portokosten kon sterk bezuinigd wor den door een betere organisatie bij het verspreiden van verslagen etc. De lidmaatschappen van onze vereni ging bleken in de loop der jaren slui pend toegenomen te zijn. Een groot aantal bladen wordt ook door indivi duele leden gelezen, zodat de nood zaak van een verenigingslidmaatschap vervalt. Tevens zijn een aantal ruillid- maatschappen beëindigd. Er is dit jaar geen Duumpjesmiddag/- avond gehouden in tegenstelling tot 1993. Toen hadden we deze festiviteit vrij ruim opgezet. Aangezien er vele leden aanwezig waren, vonden we dit echter verantwoord. Indien in de toe komst (waarschijnlijk weer in 1995) een dergelijk evenement georgani seerd wordt, zullen we de bezoekers een kleine bijdrage in de kosten vra gen. De laatste jaren hebben we nogal wat buitengewone uitgaven gehad waarvan het bestuur van mening was dat ze toch gemaakt moesten worden. Vooral 1993 was voor de penningmeester een zwaar jaar. Zo werden enkele prijzige procedures voor de Raad van State gevoerd (Cavelot 2 x. Grote Gat van St. Kruis, Radartoren Zwarte Polder) 1300,- in totaal); tevens hebben we meebetaald aan het Zwinsym posium in augustus 1993. Verder heb ben we voor eigen rekening bij het Sluisse Veer met medewerking van het Waterschap Het Vrije van Sluis een oeverzwaluwenwand aan laten leggen. Verder is het steeds duurder als ver eniging geïnformeerd te zijn. Vroeger rolden er nog wel eens gratis plannen/- tekeningen/ambtelijke nota's ons club gebouw binnen aan de hand waarvan we ons op de hoogte konden stellen welke plannen de overheid met onze lieflijke streek had. Tegenwoordig dient eerst een gepeperde rekening te worden betaald alvorens we kennis kunnen nemen van de plannen. In 1994 was het aantal buitengewone uitgaven beperkt. Enige extra uitgaven deden zich voor tengevolge van de Waterschapsverkiezingen; deze heb ben hun eerste vrucht reeds afgewor pen in het gekozen worden van onze kandidaat. 7

't Duumpje | 1994 | | pagina 7