Ingezonden stukken. Een beter milieu IVN-Activiteiten. Helaas overleed ons kleine patiëntje de volgende dag. Oorzaak? Stress? Bloedverlies? Aangezien iedere Aardenburger trots is op de bij ons voorkomende boom kikker, was ik er erg op gebrand de operatie te laten slagen. Helaas mocht het niet zo zijn. In Aardenburg heb je kans dit diertje als patient tegen te komen en dat kun nen niet veel collega's zeggen. Al eer der bracht iemand een boomkikker binnen, maar toen als ongenode gast die in de sla aangetroffen was. Deze kon ik, nadat hij door de gehele fami lie bewonderd was, weer de vrijheid geven. Dat is per slot van rekening altijd het doel als je zo'n diertje binnen krijgt. Liesbeth van Bruinessen-Kapsenberg. Dierenarts. We mochten reeds vele malen positie ve (en enkele malen negatieve) reac ties ontvangen over de artikelen die in ons blad geplaatst werden. De redactie stelt prijs op reacties over de onder werpen en inhoud van de artikelen en de huisstijl van het blad. Dus schrijven maar, positief of nega tief. Een reactie is altijd welkom, we doen er altijd ons voordeel mee. Ons adres staat op de eerste pagina. We zijn vooral benieuwd naar wat men in het algemeen van ons blad vindt en of het blad met plezier gele zen wordt, en... misschien mist men wel bepaalde onderwerpen. Dat horen we dan graag. Een aardige anecdote is overigens ook altijd welkom. Eén ding vooraf: "t Duumpje is niet in de eerste plaats een gezelligheidsblad, de redactie probeert een aantrekkelijk evenwicht te vinden. Dus: kruiswoord puzzels zijn aardig, maar het aantal pagina's is helaas beperkt. cursusdata: Gehoord en Gezien. In de boekenwinkel koopt iemand al leen maar 1 krant, rekent af en vraagt een tasje om de krant erin te doen. Met verbazing en verontwaardiging hoor ik het aan en nadat de klant weg is, kan ik het niet laten de winkeljuf frouw hierover aan te spreken. Ze verontschuldigt zich door te zeg gen, dat de klant er uitdrukkelijk om vraagt. 'Ja meneer Herman' voegt ze eraan toe, en dat gaat iedere week zo!!!' Hoofdschuddend verlaat ik de winkel, en denk bij mezelf dat die TV-spots over het milieu ook maar parels voor de zwijnen zijn. Februari 1995. Sjaak Herman. Het op pagina 13 besproken IVN is bezig met het opzetten van een aantal cursussen, die voor velen interessant kunnen zijn. Hieronder volgt nadere informatie. Groen-cursus. Allereerst start op 25 oktober in buurt huis De Hoekse Rakkers in Hoek een groencursus. Het is een leergang van 5 theorielessen en drie excursies, waarin allerhande relaties tussen mens en natuur en binnen de natuur onderling aan de orde komen. In totaal kunnen 25 mensen zich voor deze cursus inschrijven. Indien veel inschrijvers uit bijvoorbeeld Hulst of Oostburg zouden komen, kan overwogen wor den aldaar een cursus te geven. theorie woensdag 25.10.1995 avond woensdag 01.11.1995 excursie zaterdag 04.11.1995 theorie woensdag 15.11.1995 excursie zaterdag 18.11.1995 theorie woensdag 29.11.1995 excursie zaterdag 02.12.1995 theorie woensdag 13.12.1995 Per persoon wordt een bijdrage in de kosten gevraagd, voorlopig begroot op 80,00. Natuuroudercursus. Verder ligt het in de bedoeling in 1996 een zogenaamde 'natuurouder'- cursus te starten. In deze cursus wordt de ouders een veelzijdige ecologische kennis bijgebracht die benut kan wor den in het onderwijs. Op korte termijn dient namelijk op de basisscholen iedere week een uur ingeruimd te wor den voor 'Natuureducatie'. Aangezien verwacht mag worden, dat dit uur dik wijls uit 'veldwerk' zal bestaan, en een leerkracht ook maar over 1 paar ogen en oren beschikt, zal een steuntje in de rug van enige deskundige ouders gewaardeerd worden. De natuurouder cursus biedt hiertoe de noodzakelijke basiskennis. Gidsencursus. Tot slot verwacht men op een wat later moment weer te starten met een gid sencursus. IVN-informatie: Voor nadere informatie kunt U zich wenden tot: Rein Coster, 01177-2648 (na 17.30) Hans van Hagen, 01176-2252 (bureau) Leo Ruijtenburg, 01173-1838 (na 18.30) 16

't Duumpje | 1995 | | pagina 16