ECO-Appèl Ook een lange weg begint bij de eerste stap. (Pelgrimsspreuk.) Aandachtige lezer(es), gegroet U als éénling. U allen hebt zeker wel wat gelezen of gehoord over de gevaren die ons milieu en onze aarde bedreigen. U zult denken 'daar kan ik als eenling toch niets aan doen', maar in onze directe omgeving is er juist heel wat te doen. In dit verband past het 'Eco-team'; haar leuze is: 'Denk op wereldschaal, maar handel locaal. Wees milieubewust in je eigen huishouden.' Hoe deze leus in de praktijk vormgegeven kan worden, leert U door een half jaartje in een 'Eco'-team mee te werken. Voor hen die heel zuinig moeten leven, zal het een steun zijn. Nieuwe ideeën, extra stimulan sen, en hoewel U al zo zuinig leeft, zijn er toch kansen om nog enkele besparingen binnen te halen.. Voor hen, die hun huishouden uit een ruimere beurs kunnen voeren, een uitdaging, een spor tieve prikkel, die hen zal stimuleren en de kans biedt op een meer milieubewust leven. Wat doet een Eco-team? Een Eco-team bestaat uit 7 a 10 personen of huishoudens. De groep komt éénmaal per maand bijeen ten huize van een der leden. Onder begeleiding wordt aan de hand van een werkboek gewerkt aan: - minder huishoudelijk afval - lager gasgebruik - efficiënt met electriciteit - wees wijs met water - het vervoer en - het koopgedrag. De verzamelde gegevens van het team worden aan een landelijk meldpunt doorgegeven die de gegevens van alle groepen ontvangt en verwerkt en aan de groepen laat weten in hoeverre hun inspanningen effect sorteren, en hoe hun resultaten zich verhouden met die van de andere ECO-teains in den lande. De mi lieu-werkgroep van 't Duumpje wil, bij voldoende belangstelling, eind september een voorlichtingsavond organiseren. Wij kunnen dan in oktober op zoveel mogelijk plaatsen star ten met zo'n ECO-team. U kunt U opgeven voor de voorlichtingsavond bij: Henk Bos 01170-52264 en Rein Coster 01177-2748 (na 17.30 uur).

't Duumpje | 1995 | | pagina 17