Snoeizeizoen 1995/1996 Open Boomgaarddag Op 28 oktober is het shoeizoen weer begonnen. De 'knotwerkgroep' begon toen met een open boomgaarddag bij de famlie de Zwart aan de Lange Heerenstraat 49 te Schoondijke. Er waren nogal wat belangstellenden. Het was logisch, want er was nogal wat ruchtbaarheid aan gegeven. Verder waren er stands van de Stichting Landschapsverzorging Zeeland. Staatsbosbeheer en de jeugdafdeling van het Wereldnatuurfonds, Rangers genaamd. Het geheel was georgani seerd door 't Duumpje. Er waren demonstraties hoe onder- houdssnoei plaats kan vinden. - milieu- en natuurvriendelijk verwer ken van snoeihout; - meegebracht fruit op naam brengen; - boekenstandje over fruitbomen: - koffie, thee, wafels en pannekoeken: - Standje van de Rangers; - Standje van het IVN, het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie; - en een stand over fruitsoorten. Knot- en snoeiprogranima. Het snoeiprogranima voor komend seizoen bestaat zoals gebruikelijk uit tweewekelijkse activiteiten. Er wordt gewerkt op: 20 januari 3 en 17 februari 2,16 en 30 maart Knotten in de Groese Duintjes. Op 11 november is er in het eigen natuurgebied 'De Groese Duintjes' gewerkt. In gebied was er nogal last van de duindoorn die vooral aan het noordelijk gedeeelte, grenzend aan het pad. nogal opdrong, en dreigde alle vegetatie te overwoekeren. De in het natuurgebied rondlopende runderen zagen ook geen kans de ongewenste vegetatie te verwijderen. De mens moest er dus aan te pas komen om de natuur een handje te helpen. Aldus geschiedde. Het was een vrucht bare werkdag, waarbij zelfs iemand voor een pan snert zorgde. Knotwerk. Wat knot werkzaamheden betreft, is er ook heel wat werk voor de boeg. Zo zijn er 75 bomen te knotten aan de Graaf Jansdijk bij Sint Anna ter Muiden: 30 stuks op de Ezeldijk tus sen Zuidzande en Oostburg (eigenlijk de Veerhoekdijk): 3 stuks langs de Sint Jansdijk (dezelfde dijk waar de Vlaamse Peterselie groeit) aan de Zwarte Polder en 3 stuks bij Waterlandkerkje. Hoogstamboomgaarden Ook het onderhoud aan hoogstam boomgaarden vormt een flink deel van onze inspanning. Zo zijn er in de plan ning opgenomen: 35 bij Heille, 10 bij Stroopuit, 8 bij Waterlandkerkje, 7 in Schoondijke, 3 in Hoofdplaat,20 aande Nosemansweg vlakbij Waterland- kerkje, 2 aan de van Dunnéweg, 3 aan de Hoenderweg bij Groede, 8 bij het plaatsje Eede en tenslotte bij 't Molentje. Medewerkers De vrijwilligers die zich bezighouden met het landschapsonderhoud, bestaan niet alleen uit zaterdag-vrijwilligers. Vooral de "Door de Weekse vrijwil] gers" zorgen voor een groot deel van de werkzaamheden. We hopen U ook op een van deze zaterdagen te mogen begroeten. Indien U nadere informatie wenst, kunt U contact opnemen met Sjaak Herman. Telefonische te bereiken onder 0117- 45 36 50 of b.s.s. 0117 - 46 17 44. 14

't Duumpje | 1995 | | pagina 14