Jaarprogramma excursies Het excursieprogramma van onze ver eniging blonk in het verleden niet altijd uit door continuïteit. Het was een voortdurend punt van zorg, maar gezien het feit dat de meeste actieve- lingen te druk bezet waren, bleef het een vrome wens, de zaak eens goed op poten te zetten. Zoals U echter weet is onze vereniging ook vertegenwoordigd in het bestuur van het IVN (Instituut voor N at u urbesc hermingsEd ucatieeen vereniging die van plan is haar naam eer aan te doen. Tevens werden we benaderd door de leiding van de Rangers, de jeugdgroep van hel Wereldnatuurfonds. die op dezelfde wijze bezig zijn. Niets was logischer dan de activiteiten in elkaar te schuiven en van eikaars kennis en vaardigheden gebruik te maken. Zo kunnen er 3 verenigingen wel bij varen. Het geheel wordt gecoördineerd door leden van onze milieuwerkgroep in samenwerking met IVN en Rangers. Deze jeugdactiviteiten hebben noodza kelijkerwijs voor een deel een soort doe-karakter. Zo werden er op 16 december in de Rooms-Katholieke school te Breskens vetbollen samengesteld, die opgehan gen in een boom in de tuin, onze geve derde vrienden een handje helpen de winter door te komen. Zaterdag 13 januari was er voor de jeugd een excursie naar de Zwarte Polder, te Nieuwvliet-Bad. Allereerst werd het gebied bekeken onder leiding van Petrus van 't Westeinde. Hierna begon men met enige opruim werk zaamheden. Door de fikse winterstor men liggen er in het gebied altijd wat zaken die er eigenlijk niet thuishoren. Zaterdag 2 maart worden er voor de jeugd op aangepaste wijze knotwilgen gesnoeid. Er zal worden geknot bij de familie Buysse, Maagdenweg 1 te Draaibrug. Aanvang 10.00 uur. Minimumleeftijd 10 jaar. Meenemen: laarzen, werklust, een goed humeur en boterhammen. Voor soep wordt gezorgd. Zaterdag 23 maart worden er nestkast jes in elkaar getimmerd. Zaterdag 27 april is er een excursie aan de telpost bij Nieuwesluis, te Breskens. Nadere informatie over deze activitei ten volgt in een volgend Duumpje. Noteer vast de data en zorg dat je erbij bent. Wees wijs met de Natuur Heeft U nog prangende jeugd'-vragen die niet uitgesteld kunnen worden tot een volgend Duumpje, bel dan: Mw. A.E. de Wever 117) 40 07 74 Dhr. E. de Brabandere (117) 38 35 83 Overigens kunnen we actieve ouders, die enige tijd beschikbaar willen stel len voor enige begeleiding op deze dagen goed gebruiken. Dus: laat het niet alleen aan Uw kinderen over, maar voel ook Uzelf geroepen tot het uitvoeren van een goed voornemen in het nieuwe jaar. Het 'andere' excursie-programma voor 1996 is ook bijna rond. Er wordt gestreefd iedere maand 1 natuurwan deling/activiteit te plannen. Tijdens de natuurwandelingen zullen ook andere onderwerpen aangesneden worden dan alleen plant-, vogel- of diersoorten. Afhankelijk van de locatie kunnen ook cultuurhistorische, landschappelijke en planologische ontwikkelingen aan de orde komen. De wandelingen zijn bedoeld voor een breed publiek, zowel jong als oud. Een bekend excursiedoel wordt gevormd door de 'Groese Duintjes'. Dit gebied is het enige natuurgebied van enig formaat dat het Duumpje zelf beheert en het krijgt daardoor onze speciale aandacht. We gaan dit gebied je de komende 4 seizoenen volgen in al haar aspecten. Zondag 17 december bezochten veel geïnteresseerden de via krant en radio aangekondigde excursie o.l.v. Awie de Zwart Op de zondagmiddag voor Kerstdag werd voor een 25-koppig publiek onder een stralende zon een rondlei ding verzorgd in Nummer Eén Buitendijks. Het gebied met stelleput- ten en vogeleiland ontwikkelt zich buiten verwachting. In het volgend Duumpje leest U er meer over. Het opkomend water dreef de excur- siegangers de dijk op en vanuit de (voor iedereen toegankelijke) vogelob servatiehut op de kop van de zeedijk, zagen we hoe ook de Hooge Platen i door het hoge water overspoeld wer den en vele duizenden vogels een goed heenkomen zochten naar ons gebiedje waai' ze onder onze ogen landden. Een prachtig gezicht zo met de zon op hun vleugels. Nadere aankondigingen van de excur sies vindt U in de Agenda op blz. 20. achterin. Reisverslag Hongarije. Ik ben samen met een vriend naar Hongarije geweest. Het plaatsje waar we verbleven lag vlakbij het Balatonmeer (Kékkut). Er was een enorme vlakte, waar je veel leeuweri ken en roofvogels zag. Er zaten ook groene en gewone fazanten en grauwe klauwieren. Hongarije staat bekend om zijn vele ooievaars, maar ik zag er slechts twee. Wèl zag ik een rode wouw. Toen wij aankwamen, was het midden in de nacht en overal hoorde je vogel gezang (waarschijnlijk nachtegalen). Het was een heel leuke vakantie en ik heb mijn verrekijker en vogelgids hard nodig gehad. Stijn Jordans, Groede. De zeehond bij Nummer Eén Wij hebben een zeehond gezien. Hij zwom ongeveer 10 meter van de kust af bij het bosje van Nummer Eén aan de voet van de dijk. We hebben hem zeker een uur gevolgd. Toen hij ons gezien had, zwom hij naar de zand plaat waar hij steeds in het water sprong en weer bovenkwam. Toen het vloed werd, verloren we met de zand plaat ook de zeehond uit het oog. 16

't Duumpje | 1995 | | pagina 16