Wij fietsten verder en we kwamen bij een gebied waar ontzettend veel berg eenden en smienten en zelfs pijlstaar ten zaten. De plek ligt als je het hele natuurgebied doorfietst bijna aan het eind, bij de DOW. Ook dacht ik dat ik een slobeend zag. Het kan ook een bergeend geweest zijn. Er zwommen veel ei dereenden, waarvan er enkele met olie besmeurd waren. Stijn en Theo Jordans, Groede. De verloren zoon. Petrus van 't Westeinde is een van onze bekendste vogelaars die nogal eens als intermediair opgebeld wordt "as 't over veugels gaot". Zo kwam men uiteindelijk bij hem terecht met een dure Kowa-telescoop die in de vogelschuilhut bij Nummer Eén Buitendijks achterbleef. Hij ontving het hieronder afgedrukte, roerende dankschrift van de rechtmati ge eigenaar. 'Dank voor de inspanningen die U leverde om een domme, slordige het 't Duumpje een goede zaak via een ludieke actie te laten weten dat het beslist niet allemaal rozegeur en maneschijn is na uitvoering van deze plannen. Er worden wel gigantische sommen geld besteed, maar of 'the man in the streek' er iets mee opschiet is nog zeer de vraag. Zo is er nog steeds niets bekend over hoe de ver binding Breskens-Vlissingen geregeld wordt na gereedkomen van de VOW. Hoe scholieren, fietsers en aan de overkant werkende Zeeuwsvlamingen te bestemder plaatse moeten komen, is nog een open vraag, behalve voor onze huistekenaar, die er duidelijke ideeën over had. In het volgende Duumpje wordt uit voerig ingegaan over wat het plan Duurzaam Veilig inhoudt, en welke gevolgen het zal hebben voor de streek. vogelman zijn wapens terug te bezor gen. Gezocht en gevonden, een eerlij ke natuurvriend. Het deed ons dubbel genoegen te vernemen dat U als voor beeld kunt doorgaan voor de jeugd. Ook dank aan mevrouw voor de vrien delijke ontvangst en de spontane over reiking van de verloren zoon. Mogelijk krijgt het water verfje (tekening Steltkluut) een plaatsje aan de 'was lijn* tussen de artistieke uitingen van Uw klaverke- drie. Het is een spontane souvenir van 22 juni: een ontmoeting met een vrouw tje Steltkluut en de terug keer van de verloren zoon. Nogmaals dank, een goed verlof en veel natuurgenot in Uw sfeervolle biotoop op de polderdijk.' Rondweg Oostburg en In memoriam veerdienst Breskens-Vlissingen Donderdag 30 november werd de rondweg Oostburg door minister Jorritsma geopend. Gezien de aldaar te verwachten reclame voor het plan Duurzaam Veilig en de zojuist geno- Met vogelgroeten Gilbert. men beslissing voor de Vaste Oeververbinding over de Schelde, leek 17

't Duumpje | 1995 | | pagina 17