INHOUD COLOFON Dit verenigingsblad verschijnt 4 maal per jaar, 22e jaargang nr. 1 voorjaar 1996. U kunt zich abonneren op dit verenigingsblad door lid te worden van 't Duumpje. De jaarcontributie bedraagt 25,- voor jeugdleden tot 16 jaar 12,50 Dit bedrag kan worden overgemaakt op gironummer 4335785, t.n.v. 't Duumpje te Breskens of op rekeningnummer 36.95.16.338 bij de Rabobank "West Zeeuwsch- VIaanderen" t.n.v. 't Duumpje, Oostburg. Artikelen in dit blad worden geplaatst onder verantwoordelijkheid van de schrijver. Illustraties: De tekeningen zijn, tenzij anders aan gegeven, van de hand van Awie de Zwart. Redactie: REDACTIECOMMISSIE Redactieadres: Noordwal 81 4501 JT Oostburg Druk: Drukkerij Durenkamp, Aardenburg. Dit is een uitgave van Natuurbeschermingsvereniging 't West Zeeuwsch-VIaanderen Foto voorpagina: Pestvogelinvasie Pag- Pag. 1 Inhoud. 2 Ontpoldering. Thijs Kramer. pag. 4 Pestvogelinvasie in Zeeuwsch-VIaanderen. Alex Wieland. pag. 6 Natuur- en milieuboeken voor de jeugd; voor kinderen van 6 tot circa 10 jaar. Ward de Brabandere. pag. 8 Braakbalonderzoek in omgeving Groede; onderzoek naar het voorkomen van kleine zoogdieren. Awie de Zwart. pag. 10 Inventarisatieweekend Floron. pag. 11 Omgang met de natuur en de wet; hoe helpt men overtreders in de kraag te vatten? Fred Schenk. pag. 11 Ringterugmeldingen. pag. 12 Droge voeten en schoon water (3); over waterbeheersing in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Bram de Keuninck. pag. 14 Het Uilennest; over het leven op de boerderij in de twintiger jaren. De heer Edial Dekker. pag. 15 Hooibeestjes gevraagd; meld deze vlinderwaarnemingen aan Alex Wieland. pag. 16 Korte berichten - Milieuwerkgroep: wie werkt er mee? - Verslag Euregionaal wilgenknotten - Verslag nestkastjes maken - Verslag jeugdexcursie telpost - Nieuws van het Zwin pag. 18 pag. 20 Veldwaarnemingen. Agenda.

't Duumpje | 1996 | | pagina 1