Op het Natuurkamp Op vrijdag om 6 uur vertrokken we uit Breskens naar Schoondijke. Het was een zware tocht. Toen we in Schoon dijke waren, hadden we 5 minuten rust. Met een grote groep gingen we fietsend naar de boerderij van de fami lie Quist even buiten Schoondijke. Daar moesten we uitpakken. We moesten hout sprokkelen voor het kampvuur, 's Avonds rond een uur of 8 gingen we naar de boomgaard. We deden daar een spelletje. Toen we klaar waren, gingen we vallen zetten voor de muizen. Daarna gingen de lei ders het kampvuur aanmaken. Toen het kampvuur uit was, gingen we sla pen. Het duurde lang voordat we slie pen. De volgende ochtend waren we rond 7 uur wakker. We gingen kijken of er al muizen zaten in de vallen. Maar er zat geen een muis in de val. Toen gingen we eten. We hadden zelf brood meegenomen. Wanneer we klaar waren, gingen we een speurtocht spelen iii het bos van Nummer Eén. Daarna gingen we nog even naar het strand van Nummer Eén. We moesten vlug terug, want een meisje moest om 12.00 uur weg. Toen gingen we gour metten. Dat was leuk, want we moes ten het zelf doen. Toen we klaar waren, mochten we nog even spelen. Daarna moesten we afscheid nemen en naar huis. Laura de Winter en Albert Maas. Op excursie naar 'De Sirius9 (een schip van Greenpeace). Op maandag 2 september zijn de groe pen 5, 6, 7 en 8 van basisschool De Schelphoek op excursie geweest naar de vissershaven te Breskens om naar de Sirius van Greenpeace te gaan kij ken. We hebben daar een rondleiding over de Sirius gehad. Het was heel interessant. We mochten van alles zien, zoals de motor, de keuken, de stuurhut en één van de speedboten. Die speedboten kunnen 60 a 80 km. per uur. De Sirius kan zelf maar 20 a 30 km. per uur, Vandaar ook die speedboten. Zo kunnen ze er sneller zijn en ze hebben een papegaaiduiker als mascotte. Al 5 acties zijn er bij hen gelukt. In de buurt van Nieuw-Zeeland hebben de Fransen (de regering) de Rainbow Warrior laten ontploffen met een bom. Daarbij kwam een Neder landse fotograaf om het leven. Maar nu is de Rainbow Warrior alweer op gebouwd. De Solo is de grootste van de Greenpeace schepen: er landen zelfs helikopters op. Je kan ook donateur worden van Greenpeace. Dan betaal je 25,00 per jaar. Je ontvangt iedere maand een tijdschrift over Greenpeace. Zo blijft je op de hoogte van wat ze zoal doen. Al veel dieren zijn gered door de ac ties van Greenpeace. Zoals de zeehon den en de walvissen. Het is soms le vensgevaarlijk werk. Greenpeace-ac- ties zijn over de hele wereld bekend. Maar ze hebben natuurlijk ook veel tegenwerkers. Maar Greenpeace blijft doorgaan. Veronique Ritico, Jessica van 't Westeinde en Laura de Winter. 16

't Duumpje | 1996 | | pagina 16