Korte Berichten Jeugdactiviteiten Hieronder volgt een overzicht van wat de plannen zijn tot juni 1997. We noe men hier het jaarprogramma onder voorbehoud. In activiteiten die wat verder in de toekomst liggen, kunnen nog wijzigingen optreden. Dus: neem steeds het laatste Duumpje ter hand en meldt U even aan. U blijft dan op de hoogte. zaterdag 19 april 1997: Kaarsen maken 13.30 uur tot 15.30 uur; op de boerderij van Hans en Joke Risseeuw, Lange Heerenstraat 83 te Schoondijke. (het stuk van Schoon- dijke naar Sasput); Deelnamekosten 2,50. We gaan zelf kaarsen maken van bij enwas. Een imker geeft ons uitleg over het bijenvolkje (met bijenkast). Zaterdag 24 mei 1997: Het Belgische Zwin Bezoek aan het Belgische Zwin; bezoek van 10.30 tot 15.00 uur; fietsers vertrekken om 9.00 uur in Schoondijke of Breskens; vertrekpunt en tijdstip dient nader afgesproken te worden; evenzo gezamenlijk vervoer per auto. meenemen: laarzen, verrekijker, lunchpakket, balpen en fiets. We bezoeken het vogelpark en vogel opvangcentrum; daarna gaan we pick nicken en vervolgens maken we een grote wandeling door het natuurge bied. Zaterdag 21 juni 1997: Kikkerputten Groedse Duintjes met picknick 10.00 uur tot 13.00 uur; verzamelen op parkeerplaats bij Pa viljoen de Groe; Meenemen: lunchpakket en beker; voor drank wordt gezorgd. We maken een wandeling door de Groese Duintjes en bekijken vooral de diverse kikkerputten: waterplanten, in secten en amfibieën. Als afsluiting van het excursie-seizoen houden we een picknick. Nieuws van Het Zwin Koudegolf De koudegolf van eind december be gin januari had tot gevolg dat zeer veel ganzen en eenden uit het hoge Noor den in de Zwinstreek zijn komen over winteren. Zo verbleven in de polderge bieden tussen het Zwin, Oostende en Damme zo'n 18.000 kleine rietganzen (broedvogels uit Spitsbergen), meer dan 12.000 Kolganzen (uit Siberië) en meer dan 200 Brandganzen (broedvo gels van Nova Zembla). In het Zwin en het achterhavengebied van Zee- brugge telden we in de loop van janu ari tot 28.000 Smienten. Lente In het Zwin zijn reeds enkele vroege lenteverschijnselen waarneembaar: zo bouwden vlakbij het bureau van de conservator twee paartjes aalscholvers reeds een nest. Ook in de reigerkolo nie (in de duinbosjes) is het een drukte van belang door deze activiteit. Verder zijn in de vroege ochtend al heel wat zangvogels te beluisteren. Ze zingen zowel ter afbakening van hun territorium als om een wijfje te lok ken. Zandvang Door de stroming van het zeewater komt het hiermee zwevende zand terecht in 't Zwin dat zo verzandt. Dit heeft nadelige gevolgen voor bepaalde zoutminnende planten, terwijl er ook veranderingen optreden in de rijke vogelwereld. Om deze reden heeft de Internationale Zwincommissie in 1990 besloten een zandvang te graven van 90.000 nT die het zand opvangt en zo voorkomt dat het in 't Zwin zelf te rechtkomt. Op dit moment is men weer begonnen deze grote put leeg te halen, opdat hij'weer een aantal jaren zijn toegedachte functie kan vervullen. De conservator, Guido Burggraeve. Open planologie-avond Vrijdagavond 18 april houdt de plano logie-werkgroep van 't Duumpje een 'open avond' voor allen die geïnteres seerd zijn in hoe een planologiewerk groep functioneert. Thijs Kramer zal voorafgaand aan de gebruikelijke werkgroepvergadering uitleg verschaffen over de onderwer pen waarmee een planologiewerk groep zich zoal bezighoudt, welke pro cedures in de diverse situaties van toe passing zijn en gevolgd dienen te wor den, en op welke wijze 't Duumpje hiermee tracht haar doelen te bereiken. De avond begint om 19.30 uur en vindt plaats in ons clublokaal Philips- weg 9a te Oostburg, dus aan 't Grote Gat. De inleiding zal ongeveer 1 uur in beslag nemen. Parkeren ter RECHTERzijde naast de schuur. De ingang is aan de wegzijde van de schuur, en wel via de kleine deur in het midden ervan. Jeugdactiviteiten voor de leef tijd van 14 jaar en ouder. De huidige jeugdactiviteiten betreffen de jeugd tot ongeveer 14 jaar. Het ligt in de bedoeling ook voor de wat ouderen activiteiten op poten te zetten, maar het ontbreekt ons aan mensen die hieraan enige leiding kun nen geven, dan wel bereid zijn af en toe wat hand- en spandiensten te verle nen. Verder vernemen we graag welke jeugdleden hierin geïnteresseerd zijn. We hebben het plan op korte termijn voor deze categorie een contactavond te beleggen. Als u hiervan meer weten wilt, of inte resse heeft hieraan deel te nemen, ver zoeken we U dit kenbaar te maken aan Ward de Brabandere. Tel. 0117 -38 35 83. 26

't Duumpje | 1996 | | pagina 26