y Basiscursus Vogels kijken 1997 "Wat is dat nu voor een vogel"? Veel mensen, met oog voor de natuur om ons heen, zullen zich dat regelma tig afvragen. Je krijgt vogels bijna nooit van dichtbij te zien. En als je denkt dat je hem goed hebt gezien, dan vind je hem nergens terug in de boe ken! Gelukkig is vogels kijken iets wat je vrij gemakkelijk kunt leren. Daarom wil de Vogelwerkgroep van 't Duum pje een basiscursus vogels kijken gaan geven. Deze cursus is bedoeld voor jonge aankomende vogelaars of ge woon geïnteresseerde, enthousiaste natuurliefhebbers die wat meer over vogels te weten willen komen. Wat komt er zoal in de cursus aan bod? Zoals reeds gezegd: het is een basis cursus. Het doel van de cursus is om: mensen iets te leren over de vogelwe reld, bijvoorbeeld over het gedrag en specifieke eigenschappen van vogels, mensen te leren hoe je vogels kunt herkennen en waar je op moet letten. De cursus behelst 4 lesavonden en 4 excursies. De lesavonden zullen wor den gehouden op respectievelijk don derdag 3 april, donderdag 17 april, donderdag 1 mei en dinsdag 20 mei. De excursies staan alle gepland op de zaterdagen vlak na de cursusavonden. Iedere cursist ontvangt een cursus boek, met daarin de 'lesstof die op de cursusavonden behandeld wordt. Waar de cursusavonden zullen plaats vinden, is nog niet helemaal bekend. Dit hangt onder andere af van het aan tal deelnemers. Wel is duidelijk dat het in Oostburg zal zijn, als meest cen trale plaats in West Zeeuws-Vlaan- deren. De leden van 't Duumpje werken op vrijwillige basis en 't Duumpje beoogt met de cursus geen enkele vorm van winstbejag. De kosten voor de cursus zullen dan ook alleen bepaald worden door kosten die wij noodzakelijkerwijs moeten maken, bijvoorbeeld voor cur susmateriaal (cursusboek, dia's). Het cursusgeld is daarom vastgesteld op 25,- per persoon. Wie deel wil nemen aan deze basiscur sus vogels kijken kan zich opgeven via onderstaande strook. Gelieve deze strook volledig in te vullen en liefst voor 29 maart op te sturen naar het secretariaat van 't Duumpje, p/a Ter hofstede 15, 4525 LM Retranchement. Voor meer informatie over de cursus kan gebeld worden met Eric Blaak man, tel. 0320 - 24 39 75 of dichter in de buurt, met Lucien Boerjan, 0117 - 45 36 78. Ondergetekende(n) geeft/geven zich op voor de cursus vogels kijken: Aantal personen Naam Voornaam (C.ontact)adres Postcode Woonplaats Telefoon privé werk 3

't Duumpje | 1996 | | pagina 3