Duumpj e s avond We moeten terug in 'de geschiedenis' tot augustus 1994 dat we een Duum- pjesavond organiseerden. Het was toen een groot succes, en we namen ons voor het jaar erop wederom een avond te organiseren. Maar goede voornemensu weet er zelf waar schijnlijk ook alles van. Nu, 23 augus tus was het dan toch zover. Alle voor bereidingen getroffen en dan is het zover. We vonden ons lid Herman van de Voorde bereid er voor u verslag van te doen. We zullen hem verder aan het woord laten. Op 23 augustus kwamen een groot aantal 70) meer of minder actieve, maar in ieder geval geïnteresseerde leden naar de Duumpjesavond in de schuur van Frieda, die in de week ervoor door Johan, met medewerking van nog enkele actievelingen op orde was gebracht om de gasten te kunnen ontvangen. Daar het een mooie zomerdag was, waren velen met de fiets gekomen, zodat er geen parkeerproblemen ont stonden. Bij aankomst namen dan ook veel bezoekers fris of een biertje in plaats van de koffie die gereed stond. Ook werden we getrakteerd op diverse soorten taart, die door enkele leden meegebracht was. Nadat de meesten aangekomen waren, gingen we te voet naar 't Vinkenest ofwel het landje van Sjaak Herman, aan de Kanaalweg. In dit afgegraven Bijpraten. stuk bouwland, doorsneden door een kreek, mag de natuur zijn gang gaan. Alle planten zijn spontaan tevoor schijn gekomen, met uitzondering van de knotbomen die rondom zijn aange plant. Na drie jaar tijd telt dit gebied zo'n 140 verschillende plantensoorten. Dankzij de (te?) intensieve beweiding is er een overdadige plantengroei. Daarna gingen we terug naar de schuur waar we ons niet alleen aan taart, maar ook aan wafels tegoed kon den doen en natuurlijk was er drank te verkrijgen. In het bijzonder de jongelui werden aangetrokken tot het schieten op de liggende wip. Alleen de jeugdige Paul Roels slaagde erin om de hoofdvogel af te schieten. Door Rein Coster, vertegenwoordiger van het IVN waren diverse houtsoor ten uitgestald, waaronder een indruk wekkende schijf van een iep. Een leuke onderbreking vormde het muzikale intermezzo door een gele genheidsformatie van acht Duumpjes- leden, (met Ward en Jaap broederlijk naast elkaar). Zij speelden enkele "bekende" melodieën, waaronder 'The Willow Runnel', in het opperduums 'Het Troenkeslootje' geheten, dat spe ciaal voor Sjaak Herman uitgevoerd werd. De schuur waarin we te gast waren, is volgens onze deskundige Sjaak Her man, een historisch bouwwerk uit 1673 en aan restauratie toe. Daar de financiële middelen ontbreken, werd op een ludieke manier de aandacht van de passanten die de Verlichte Boer derijenroute reden, hierop gevestigd, in het bijzonder door enkele jeugdige leden die enkelen onder hen tot een 'spontane' gift wisten te overhalen. Sommige passanten kwamen spontaan op de koffie en wafels af; zij dachten wellicht dat dit een onderdeel van de boerderijenroute vormde. Enkele Duumpjesleden vormden daarna een kordon om duidelijk te maken dat dit een besloten bijeenkomst was. De dia serie over de Groese Duintjes, waarin 233 soorten zijn geteld, was voor de plantenliefhebbers zoals ik een hoog tepunt. Deze prachtige dia's van Awie werden door hem van deskundig commentaar voorzien. Komisch was de opmerking van de mevrouw bij de dia van het koffertje met attributen van Awie. Zij vroeg zich af of een bierglas ook tot zijn uitrusting behoorde. Het bleek echter een potloupe te zijn. Voor mij betekende dit het eind van een leuke avond, want ik moest nog op de fiets naar Oostburg. In mijn omge ving hoorde ik enthousiaste reacties waaruit bleek dat zo'n Duumpjes avond, waar contacten worden gelegd, hernieuwd of verstevigd, voor herha ling vatbaar is. Dank aan hen die meegewerkt hebben deze avond te doen slagen en wellicht tot een vol gende keer. Herman van de Voorde. Ensemble Klein Duumpje. Foto's: Peter Verdurmen 13

't Duumpje | 1997 | | pagina 13