16 Camping Vriends ofDe Wildhof In ons herfstnummer van 1993 maak ten we in dit blad melding van het feit dat dhr. Vriends, eigenaar van Cam ping De Wildhof illegaal aan het ont- gronden was in een stuk natuurgebied, grenzend aan de Zwinweide, een ge bied met hoge ecologische waarde. Deze waarde bleek uit een onderzoek van Awie de Zwart, die kort daarvoor het gebied op zeldzame planten geïn ventariseerd had. De gemeente Sluis legde met bestuurs dwang de werkzaamheden stil; er was immers geen aanlegvergunning aange vraagd, en gezien de status van het gebied met haar natuurwaarden wei gerde gemeente Sluis ook deze af te geven. Op ons verzoek om informatie aan de gemeente Sluis van 16 januari 1996 over 'hoe het er nu mee stond' kregen we op 13 februari 1996 ant woord: de sommering aan hr. Vriends om de werkzaamheden te staken was nog steeds van toepassing, hangende de procedure voor de Raad van State. De Raad van State stelde gemeente Sluis in het gelijk en dhr. Vriends werd gesommeerd alles in de oude toestand terug te brengen. Het nu inmiddels oktober 1997 en dhr. Vriends heeft nu inmiddels het gehele weitje geëgaliseerd, zonder dat er van enig openlijk gemeentelijk optreden is gebleken. Het is nu zelfs zo mooi geëgaliseerd dat zijn campinggasten er plezierig op kunnen voetballen. Volgend seizoen kan hij het gebruiken als overloopter- reintje, voor een paar tenten, een jaar Mooi geëgaliseerd voor de voetballers. later eens proberen met een caravan- neltje en zo gaat het van kwaad tot erger. Het begint ernaar uit te zien dat dhr. Vriends zich eenzelfde houding aan meet als de varkensmaffia. Ook in Sluis hebben de brutalen blijkbaar de halve wereld. Herinrichting Kust Jazeker. Hoewel weinig in het nieuws de laatste tijd, wordt er rustig voortge- werkt aan de herinrichting van onze kust. Enig geharrewar ten spijt ligt het proces zelfs gewoon op schema. Dat betekent dat eind januari of begin februari het onderdeel 'natuur' ter dis cussie komt. Er ligt een vier dagen durend proces in het verschiet waarin opvattingen en meningen het toneel mogen betreden. Deze discussies zijn voor iedereen toegankelijk. De com missie weegt en velt na afloop zijn oordeel. Reden genoeg voor uw planologen om dan met o.i. fraaie voorstellen voor de dag te komen. De pap is namelijk nog niet gestort. Na de eerste presentatie van twee mogelijke modellen van her inrichting stak vooral uit agrarische hoek een storm van protest op tegen het voorgenomen bos. Hoewel de be geleidende teksten over de invulling van het groen flexibel genoeg zijn, was het protest-geluid oorverdovend. Ofwel mensen lezen dus niet ofwel vertrouwen het geschrevene niet. Op de eerste discussie-bijeenkomsten bleek echter dat een meer 'streekei gen' invulling van het vereiste groen wel op acceptatie zou kunnen rekenen en ook wij zien in deze richting de interessanter mogelijkheden. Op het provinciehuis schijnt men ondertussen allang tevreden te zijn als we het hier onder de Schelde maar samen eens worden. En zo ontstond de kans voor 't Duum- pje om te werken aan een ontwerp voor een derde variant, het nu verder te noemen Duinenmodel. De eerste schetsen staan in de kinderschoenen en zullen aan de hand van verder te verwerven deskundig inzicht tot was dom moeten komen. U hoort nog van ons Kanoclub Enige weken geleden heeft een dele gatie uit het bestuur een gesprek gehad met enige vertegenwoordigers van de kanoclub Zeeland. De oorzaak van dit gesprek was gele gen in het feit dat we tot onze stomme verbazing via Omroep Zeeland moes ten horen en in een verslag van de landinrichting Kust lezen dat er met onze vereniging niet te praten viel. Nu kon het bestuur zich absoluut niet herinneren ooit met ene heer Adri- aansen gesproken te hebben. Bij nader informeren bleek dat onze kanovaar der met een enkel bestuurslid gespro ken had, die hem medegedeeld had zijn wensen bij het bestuur te depone ren, waarna het bestuur een standpunt zou kunnen innemen. Aangezien het bestuur nimmer iets vernam, waren we dan ook nogal verbaasd op een zo onterechte wijze zwartgemaakt te wor den. In het gesprek bleek dat ze er prijs op zouden stellen op alle waterwegen in Zeeuwsch-Vlaanderen te kunnen va ren. De wetgevers hebben hier echter, afhankelijk van de status van een be paald gebied, paal en perk aan gesteld. Als zekere gebieden aangewezen zijn als natuurgebied, is het niet de bedoe ling dat iedereen er maar doorheen gaat struinen, hetzij te voet, hetzij per crossmotor, hetzij per kano. Hun argu ment was dat zij natuurliefhebbers wa ren en geen schade deden. Bovendien volgde dhr. Adriaansen een natuurgid- sencursus, waarvan hij veronderstelde dat dit een vrijbrief zou zijn om overal rond te mogen lopen waar het verbo den was. We hebben duidelijk gemaakt dat nie mand het leuk vindt belemmerd te worden, maar dat toch iedereen zich te houden heeft aan verordeningen en wetten. Overigens had dhr. Adriaansen bij brief van 15 april 1994 al precies van de provincie vernomen om welke redenen men niet aan zijn wensen kon tegemoetkomen. We hebben hem dan ook uitgelegd dat hij niet 't Duumpje zwart moet maken, maar zich tot ande re instanties moet richten. Overigens speelt ook het waterschap een belangrijke rol in deze discussie.

't Duumpje | 1997 | | pagina 16