Het waterschap is uitvoerder van het beheer op de waterwegen. Ook zij hebben van de provincie te horen gekregen hoe ze met kano-verzoeken als dat van dhr. Adriaansen moeten omspringen: volgens de regels. Bezwaar Hoogbouw Cadzand-Bad Enige maanden geleden lag de aan vraag voor een bouwvergunning tot de bouw van een nieuwe flat op de dijk in Cadzand-Bad ter visie, net naast de huidige flat. die met de prachtige zuur- tjeskleur, waardoor de kolos nog meer vloekt met de omgeving. Alles voldeed redelijk aan de voor schriften, alleen had men een deel van de parkeerplaatsen in het duin gepro jecteerd, hetgeen beslist niet volgens de regels was. Het ging ons temeer aan het hart omdat we prachtige plannen bedenken het duin zoveel mogelijk te bescher men, en het er zo aantrekkelijk moge lijk te laten uitzien. Het is dan wat spijtig dat onze moeite tenietgedaan wordt door 'onoplettendheid' van ge meente Oostburg. Tijdens de hoorzitting hebben we er de heren op opmerkzaam gemaakt, en het deed ons deugd te zien dat in het uit eindelijk plan het duin niet verder aan getast werd dan volgens het boekje toegestaan was. Excursie naar De Blikken In de vorige uitgave van dit blad heb ben we uitvoerig stilgestaan bij het geheel nieuwe reservaat De Blikken. Zondag 19 oktober, een zonovergoten dag, maakten 32 geïnteresseerden ge bruik van de mogelijkheid het terrein met eigen ogen te aanschouwen. Aangezien een Duumpjeslid uit het Belgische er in het eigen streekblad enige aandacht aan besteed had, wer den noord en zuid verenigd in de inte resse voor de natuur. Awie de Zwart vertelde over heden en verleden, over ganzen en het menu van de buizerd en zo aan de hand ge nomen doorkruisten we het hele ge bied. Gezien het vele water in het gebied is het een waar lustoord voor allerlei soorten watervogels Spectaculair voor hen die niet dage lijks in een natuurgebied komen, wa ren de 5 (of 6) buizerden die hoog in de lucht hun trage cirkels beschreven, wachtend op het moment dat de mens het terrein verlaten had, en ze aan hun maaltijd konden beginnen. Ook een sperwer liet zich even zien. Nieuws van Het Zwin. Op 1 augustus deed men in het Vogelpark een verrassende waarne ming: 4 koereigers verbleven in de weiden voor de ingang van het reser vaat, gevolgd door nog een vijfde en kele weken later. Ze zouden 2 maan den blijven. 2 Paartjes begonnen zelfs een nest te bouwen, en dat was wel erg laat in het jaar. Een verklaring ligt in het mooie weer in augustus en septem ber. Verder zaten er veel insecten. Koereigers voeden zich namelijk voor al met sprinkhanen en insecten in de omgeving van vee, vandaar hun naam. Vaak ook ziet men ze op de rug van het vee. Ze pikken er teken en andere parasieten op. Oorspronkelijk is deze kleine witte reiger een indo-afrikaanse Oproep We doen hierbij een oproep aan video deskundigen die zich ongetwijfeld onder onze leden bevinden. Wat is het geval: Recent werd via Discovery Channel een 6-tal documentaires van ongeveer 20 minuten per stuk uitgezonden over boomkikker, watersalamander, het le ven in poelen en sloten etc. Helaas worden de schitterde opnamen onder broken door ietwat storende reclame teksten. We zoeken iemand die in staat is de opnameband zo te 'wijzigen' dat de kijker ongestoord kan genieten van genoemde natuuropnamen. Verder is de video voorzien van Engels gespro ken tekst. Is ook daar misschien een mouw aan te passen? Indien u deskundigheid en zin hebt ons een handje te helpen, zouden we het op prijs stellen als u contact opnam met Luciën Boerjan. 0117 - 453678. soort. In Europa broedde deze soort enkel in Spanje en Portugal. Sedert 1958 broedt hij in de Camargue. Vanaf het eind der tachtiger begin ne gentiger jaren kwam er een spectacu laire toename naar het noorden toe. In onze streken tot nu toe zeldzaam. Spij tig genoeg mislukten beide broedsels: het eerste werd verlaten en in het an dere nest stierven de twee jongen. Het waren de eerste broedgevallen in ons land. Guido Burggraeve. Raadsel Waar bevindt zich deze illegale, reeds 3 maanden gedoogde vissteiger Waterbeheerder Het Vrije van Sluis ziet reikhalzend uit naar het goede ant woord. Stuur het goede antwoord naar: Waterschap Het Vrije van Sluis Brouwerijstraat 18, 4501 CR Oos tburg 17

't Duumpje | 1997 | | pagina 17