steld voor een bedrijf uit Oostburg. Door de landbouworganisaties wordt deze ontwikkeling sterk ondersteund. Het herstel van hoogstam-fruitboom- gaarden en de aanleg van drinkpoelen voor amfibieën is op ruime schaal te zien. Natuurbraak, waarbij op braak liggende percelen maatregelen getrof fen worden om de natuur mee te laten profiteren, heeft ook al navolging ge kregen in West Zeeuws-Vlaanderen. Zonder twijfel kunnen dit positieve ontwikkelingen genoemd worden: ont wikkelingen waarbij streekeigen na tuurwaarden gebaat zijn. Mogelijkheden Agrarisch natuurbeheer biedt moge lijkheden. Mogelijkheden op verschil lend terrein. Enerzijds kan hier het natuurrende- ment genoemd worden. Vooral op het gebied van soortenbeheer kan belang rijke winst geboekt worden. Soorten waarvan het leefgebied zich over een groter gebied uitstrekt dan alleen het kreekrestant of het hollebollige gras landje. Anderzijds biedt agrarisch natuurbe heer mogelijkheden voor de land bouw. Mogelijkheden om zich te pro fileren op een gebied waartoe een belangrijk deel van de samenleving ze niet meer in staat acht en mogelijkhe den om neveninkomsten te verhogen. Realiteit Wel dient men bij agrarisch natuurbe heer de realiteit niet uit het oog te ver liezen. Natuurbeheer en met name het beheer van kritische natuurwaarden is een professie die niet maar even als neven tak uitgeoefend kan worden. Natuurbeheer vraagt om het nemen van maatregelen op momenten dat hierom gevraagd wordt en niet op een moment dat er toevallig tijd voor is even tussen het oogsten van aardappe len en bieten door. Het beheer van kri tische natuurwaarden en -gebieden dient daarom door professionele orga nisaties plaats te vinden. Dit neemt niet weg dat de agrarische sector voor een welkome aanvulling kan zorg dra gen. In ons Landje van Kezand zijn er 2 landbouwers die de stoute schoenen aangetrokken hebben door mee te doen aan agrarisch natuurbeheer en wel: Familie A. Vermue aan de Veerhoek- polderweg 12 te Oostburg en Familie P. Provoost aan de Sint Jansdijk 1 te Nieuwvliet (het vliegter rein). itóetl)AVjMl

't Duumpje | 1997 | | pagina 3