Het seniorenconvent 1997 Tussen Kerst en Nieuwjaar werd wederom het seniorenconvent georga niseerd, ditmaal in het eigen clubhuis van 't Duumpje aan de Philipsweg. De opzet was juist in deze periode de 'senioren' - ook die van 'buiten de streek'- de kans te bieden tot het 'ge lijk zetten van de klokken'. Een korte impressie van Adrie Provoost. Voor de negende keer werd het senio renconvent van 't Duumpje georgani seerd en dit na wederom een roerig jaar. Dit laatste had dan ook een direc te uitwerking op de voor die avond voorgestelde agenda. Het programma vertoonde een aantal onderwerpen die borgstonden voor een stevige discus sie, met een gebruikelijk intermezzo voor het versterken van de inwendige mens en het op peil houden van de contacten in de wandelgangen. René Steijn lichtte de nieuwe Jachtwet toe met de uitwerking ervan in het bui tengebied. Kernpunt van de nieuwe wet ligt in de vermindering van de bejaagbare soorten. Verder kwam het beladen onderwerp 'jacht in natuurge bieden' aan de orde, mede omdat het clublokaal aan de oever van het Grote Gat gelegen is. Zoals de uitnodiging voorspelde, kon den hierna de wat opgewonden gees ten enige verkoeling zoeken door het vertonen van een tweetal video's over de boomkikker en de groene padden. Fraaie opnamen werden getoond met tevens een beheersaanpak in een aan tal ons aangrenzende gebieden. Ter wijl de eiersnoeren over het scherm zoefden, deden de deelnemers een poging om de vermicelli zonder man keren naar binnen te werken, hetgeen zonder mankeren lukte Na dit onderdeel werd er over de toe komst van de Milieuwerkgroep ge sproken en helaas in minder positieve zin. Door het verhuizen van Miriam en Rob zijn er te weinig trekkers om deze op zich uiterst gewaardeerde werk groep gaande te houden. Het milieube sef kreeg behoorlijk gestalte in de eco- teams, maar nadat op dit vlak de ge stelde doelen bereikt waren, komt er helaas weinig van de grond, mede ook door de desinteresse bij onze streekbe- woners. Een door de werkgroep inge richte tentoonstelling met forum kende een opkomst die weinig inspiratie biedt verder te gaan. De groep zal, afhankelijk van de onderwerpen die zich aandienen, aansluiting zoeken bij een andere werkgroep. Alle andere werkgroepen komen daar in aanmer king. De volgende menugang betrof de visie van de natuurbescherming op de op handen zijnde Herinrichting van de kust. Met het vertonen van een groot aantal streekeigen dia's, gevolgd door 'artist impressions' van de kuststrook werd een eerste aanzet gegeven, van wat er in het kustblok zoal ingericht zou kunnen worden. Het feit dat het hier pas een eerste impressie betrof, deed niets af aan de bewonderende op merkingen. In een later stadium zal één en ander nader uitgewerkt moeten worden, waarna het hoog tijd wordt met de plannen naar buiten te treden. We houden U op de hoogte. Daarna liepen de emoties hoog op bij een discussie over de windmolenpro- blematiek. Er bleek in het gezelschap een rijke verscheidenheid aan opvat tingen te leven. Enerzijds waren er principiële voorstanders van 'groene' stroom uit windmolens op welke plaats dan ook. Anderzijds waren er de mensen die van mening waren dat het weidse landschap niet verstoord mocht worden met molens van meer dan 100 meter hoog. Als we uit landschappelij ke overwegingen protesteren tegen hoogbouw van 40 meter, moeten we zeker protesteren tegen overal molens van meer dan 100 meter hoog. De dis cussie was fel maar een eenduidig standpunt werd niet bereikt, noch een aanzet daartoe. De discussie leverde echter voldoende punten op om in klein comité de komende tijd een ver enigingsstandpunt te bepalen. Onze standpuntbepaling is des te meer ge wenst, omdat Provincie en gemeente op pad moeten om in Zeeland een bij drage aan de milieuvriendelijke stroomopwekking te leveren. Ook hier geldt: wij houden U op de hoogte! Eén van de laatste onderwerpen was de komende waterschapsverkiezing voor het schap dat ontstaat nadat het is uitgegroeid tot één Zeeuwsvlaamse onderneming. In relatie met 'de over kant' is er hier een rol weggelegd voor de Zeeuwse Milieufederatie en wel in het zoeken, begeleiden en voorlichten van bestuurskandidaten met een groen hart op de juiste plaats. Juist in deze tijd is er in het buitengebied een brede belangstelling voor de omgeving, die voor de burger net als voor de boer van groot belang is. Na deze constatering werd verder ge noten van de stoffelijke onderdelen van de tafel, die op een voortreffelijke manier waren klaargemaakt door een aantal culinair begaafde dames en (1) heer, waarvoor dank. Overigens viel hierbij op dat er nogal wat van deze helpers tevens lid waren van Muziek vereniging 'Groede'. Zo is het streven naar harmonie binnen een muziekver eniging eveneens van toepassing in de natuur! Nadat het laatste programma- onderwerp behandeld was, werd in de wandelgangen nog geruime tijd verder geboomd over de natuur, want met se nioren raak je niet zomaar uitge praat 15

't Duumpje | 1997 | | pagina 15