19 Het Bosmuseum in Eeklo; een excursiever slag Op zaterdag 8 november 1997 gingen we naar het bosmuseum en naar het bos, met de jeugdnatuurclub van 't Duumpje en de Rangers. Dat was in Eeklo. Het was heel erg leuk. Eerst gingen we door het bos wandelen. Je ging dan met zijn tweeën een pad af. Er liep een leider voor je uit. Je moest opschrijven wat je rook, zag, voelde en als je er zeker van was dat het niet giftig was, mocht je ook dingen proeven. Aan het eind van het pad moest je rechts of linksaf. We gin gen dan naar het middelste pad. We kwamen dan aan het eind van het mid delste pad. Daar wachtten we op elkaar. Toen gingen we met z'n allen door het bos wandelen. En -Marieke vond een vliegezwam. Daar mocht niemand aan komen. Omdat die giftig is. Het leek wel of er miljoenen kas tanjes lagen. We hadden geen tijd om ze allemaal op te rapen. Toen we bijna het bos uit waren, om naar het bosmu seum te gaan, begon het hard te rege nen. Toen kwamen we bij het bosmu seum. En konden we de ingang niet vinden. Toen dachten we dat het museum dicht was. Maar we stonden aan de verkeerde kant. In het museum kon je in een boom kijken en je kon er ook in staan. En er was een computer. Je kon er ook vogels kijken. En er waren ook twee microscopen. Toen gingen we oplezen wat we in het bos nageschreven hadden. En toen was het ajd. We kregen nog een pen en een ■ticker. Het was een fijne dag. Annelies van 't Westeinde. - treekgids Meetjesland Naast het boekje over de telpost Bres kens, wijden we hierbij ook enige woorden aan de binnenkort te ver- chijnen Streekgids Meetjesland, ingesloten treft U een vouwblad aan, waarin nadere gegevens over de gids ■taan en op welke wijze hij in Uw bezit kan komen. Als we in de brochure lezen dat iacques Cleppe eraan meegewerkt heeft, denken we terug aan de Alge mene Ledenvergadering in Café de Tol, inmiddels weer enige jaren gele den, waar hij na de pauze 'wat dia's' zou tonen. Het waren dia's zoals we eigenlijk nog nooit gezien hadden. Prachtige beelden van onze kreken, van het boerenland en van alles wat er maar enigszins mee samenhing. We zijn ervan overtuigd dat het boek werk u zeker niet teleur zal stellen. Jeugdnatuuractiviteiten Afgelopen jaar werd weer maandelijks een jeugdnatuuractiviteit georgani seerd in samenwerking met de Ran gers, de jeugdgroep van het Wereld- natuurfonds (WNF). De jongeren, van 8 tot 14 jaar, kregen een zeer divers natuurmenu voorgeschoteld, met veel doe-activiteiten. In april 1997 was er een tot in de punt jes verzorgde activiteit op de boerderij van Hans en Joke Risseeuw te Schoondijke: kaarsen maken van bij enwas, zaaien van bloemen voor vlin ders en uitleg over het bijenvolkje door een imker. In de volgende maanden werden ex cursies gehouden in het Belgische Zwin, de Groedse Duintjes, en het bos van Nummer Eén. In oktober was er de bijzonder geslaagde Erfgoeddag op de boerderij van Hans en Marijke Quist te IJzendijke, met tal van stands en activiteiten voor jong en oud. Een verrassing was de excursie naar het bosmuseum 't Heen te Eeklo: een verzorgd museum zowel binnen als buiten. Een klassieker was het maken van zaadvetbollen voor de vogels en het uitpluizen van braakballen in de basisschool de Schelphoek te Bres kens. Ook het maken van nestkastjes in de schuur van het Zeeuws Land schap was een groot succes. 35 jon geren): samen met de jongeren van de Steltkluut. En de bij dit schrijven nog twee ko mende activiteiten beloven ook weer te zullen profiteren van een grote be langstelling. 21 februari: het bezoek aan dierenartsenpraktijk van Geert de Bruijckere en op 12 maart de jaarlijkse wilgenknotdag bij de familie van 't Westeinde te Breskens, wederom on der de bezielende leiding van Sjaak Herman - d'n die'n van die troenk'n. Dankzij de inzet van begeleiders Li lian, Petrus, Luciën. Frieda en een aantal ouders hebben we weer een leerrijk en vermakelijk jaar achter de rug. Zeker nog vermeldenswaard is dat onze jeugdactiviteiten in de provincia le subsidieprijzen zijn gevallen, zodat we de kosten tot een minimum konden beperken en we goed leer- en onder zoeksmateriaal kunnen aanschaffen. Iedereen die ons hielp of steunde: nog maals van harte bedankt Ward de Brabandere, februari 1998.

't Duumpje | 1997 | | pagina 19