1) Korte Berichten 16 Dierenartsbezoek Oostburg Zaterdag 21 februari gingen we bij de dierenarts kijken in Oostburg. We re den met 2 auto's naar Oostburg. Toen we er waren, gingen we naar boven. We kregen drinken en pen en papier,- voor als je iets op wou schrijven. Hij vertelde over warmbloedige dieren en koudbloedige dieren. Toen gingen we weer naar beneden. Eerst ging hij het konijn van Richard onderzoeken. Dat was in de behandel kamer. Richard was de enige die een dier mee had. En als dat klaar was, gingen we naar de operatiekamer. Hij liet de tafel zien die kon bewegen, waar de hond op moet liggen. En de poten konden er aan vastgemaakt wor den. Dan gingen we naar de hokken, daar gaan ze naar toe als ze geopereerd zijn. Dan naar de pillenkamer en daar naast lagen de spuiten. Als laatst was er de wachtkamer. Dan gingen we weer naar boven en mocht je vragen stellen. En liet hij een kop van een hond zien. Wesley Vergouwen. Het varken Er was eens een varken. Dit leefde op een biologische boerderij Daarom was hij heel trots en heel blij Hij was er vrij, heel vrij Hij had er ruimte en dat vond hij fijn Het was leuk om vrij te zijn Zijn andere familie leefde niet op zo'n boerderij Tenminste dat zeiden zij Ze zitten in een heel klein kot Met wel duizenden tegelijk Als ik dat steeds weer bekijk springen de tranen weer in mijn ogen Het zou niet moeten mogen Maar ik ben heel blij Want ik ben vrij op de biologische boerderij. Annelies van 't Westeinde. Zoogdierwerk in Zeeland Egels,vleermuizen, Noorse woelmui- zen, wezels en hermelijnen we hebben het allemaal in Zeeland. Alleen weinig mensen weten waar en hoe het met ze gaat. Hoewel in de hele provincie wel mensen actief zijn (geweest) in het in ventariseren en onderzoek naar zoog dieren, is er niet echt bekendheid of eenheid in aangebracht. Sinds vorig jaar probeer ik enige activiteiten te coördineren, vooral vleermuisinventa risaties. Elk jaar is er een overleg met actieve vrijwilligers en wordt contact onder houden met de provincie en natuurbe- herende instanties. Het is de bedoeling om ook wat met 'de gegevens te doen om zoogdieren te beschermen. Voor vleermuizen worden er bunkers aange past als winterverblijf en wordt er voorlichting gegeven over vleermui zen in gebouwen. Door eekhoorntel lingen te verrichten kunnen bosbeheer- ders rekening houden met de soortsa menstelling van hun bossen. Het is ook de bedoeling dat er verslagen over de verschillende activiteiten in een be paalde regio in de regionale natuurbe schermingsblaadjes komen. Dus niet weer een aparte zoogdierclub met een eigen bestuur of nieuwsbrief: ieder kan vanuit zijn eigen natuurvereniging of op persoonlijke titel meewerken aan zoogdierbescherming. Wanneer er mensen zijn die waarne mingen van vleermuizen, egels, her melijnen, bunzings en desnoods bruin vissen, hazen en huismuizen willen doorgeven of structureel willen uitvoe ren die kunnen zich aanmelden bij onderstaand adres. Wij zullen de gege vens in een eigen database opslaan dan wel doorsturen naar de Vereniging voor Zoogdierkunde en Zoogdierbe scherming. Begin dit jaar hebben we geprobeerd eekhoornnesten te tellen in de water leidingduinen bij St. Jansteen en gege vens verzameld over de Zeeuwse eek hoorns. Voor de zomer staan een paar vleermuisexcursies gepland en mis schien komen er nog een paar andere inventarisatiekampjes. Voor mensen die meer van vleermui zen willen leren, en hoe ze met de bat detector in het veld zijn te herkennen, I en die willen meehelpen met het in ventariseren, worden er een drietall excursies gegeven: 22 juli Midden- Zeeuws-Vlaanderen en op 11 septem ber, tijdens 'De nacht van de vleet - muis' twee excursies in natuurgebied! de Braakman bij Terneuzen en in I Middelburg. Inlichtingen en opgave bij provinciaal coördinator Nanning-Jan Honingh. Rozenstraat lid, 4434 AL Kwaden- damme. Tel. 0113-649428 (privé) en 0113-230936 (kantoor) of Hans van Hage, Staatsbosbeheer 0117-306066 Beheer en onderhoud Groese Duintjes Zoals bekend mag verondersteld wor den, worden elk jaar een 2-tal stukken in de Groese Duintjes gemaaid om er een rijkere flora te krijgen. Stekels worden 2 maal per seizoen een kopje kleiner gemaakt. De Limousin-koeien van Cor van 't Westeinde nemen de rest voor hun rekening. De 'beesten' worden door een 'ver maak' binnen het gebied gehouden, hetgeen normaal gesproken weinig on derhoud vraagt, maar voor de Groese Duintjes levert het nogal eens onaan gename verrassingen op. Vooral in het hoogseizoen word ik minstens 1 of 2 keer gebeld dat 'er wêêr êên deu 't vermaak gezeten eit'. De schade kan variëren van 3 tot 10 afgereden palen met het daarbij beho rende schapegaas en 2 draden punt- draad. Vorige week was wel helemaal bar: 25 meter finaal afgereden!! Gevolg: mid den in de nacht wordt Cor gebeld, dat de koeien op de weg lopen met alle gevaren van dien en de dader ligt na tuurlijk op het kerkhof (zijn roes uit te slapen??). Afgelopen maandagmiddag hebben Pieter Simpelaar en ondergete kende de schade hersteld. Zoals ge bruikelijk viel de karwei qua arbeids tijd fors tegen: we vertrokken om 13.00 uur en waren pas om 18.45 uur weer thuis.! Verder hebben we van de gelegenheid

't Duumpje | 1998 | | pagina 16