Korte Berichten 17 Bos-excursie naar het Bos van Nummer Eén We gingen op 28-11-1998 naar het Bosje van Nummer Eén en naar het strand. Daar waren een heleboel ko kerwormen: het leek wel een bos van kokerwormen. Dat is een worm en die doet slijm rond zich en dan doet hij er zand en schelpen op. Er lag op het strand een dode rosse grutto, die heeft een lange snavel die een beetje open staat. Toen gingen we naar het bos daar had Ward vragen gemaakt. We gingen naar het bos toen kwamen we nog langs een gemaal dat aan het spuiten was. Meester van het Westeinde zei: als je er een steen of schelp in gooit, gaat hij gelijk met de stroom mee. Toen kwam Ward en we gingen naar het bos. Annelies moest naar de wc, dus Petrus zei: Ga maar in die bossen, Liane gaat wel mee. Dus gingen we het bos in. Annelies moest haar laarzen uit doen omdat die te hoog waren. Toen kreeg ze haar laars niet uit en toen ze hem uit had kreeg ze hem niet meer aan. Er was een man die had alle vragen gelezen die hij kon vinden. Bij het be gin was een plukplaats van een sper wer. Daar had hij zijn prooi geplukt en opgegeten. De eerste vraag was: Hoe heet deze boom? Het antwoord was een esdoorn, dat kon je zien aan de blaadjes. Toen liepen ze verder. De volgende vraag was: hoe heet deze boom en zoek de vruchten ervan. De boom was een eik, en we vonden een vrucht ervan, maar wat meer dop jes. Toen moesten we de lagen noe men. De hoogste laag waren de bo men. De tweede laag waren de strui ken. De laagste laag waren de kruiden. Toen kwamen we weer bij een vraag. Het ging over een boom. We moesten raden welke boom het was. Het was een meidoorn. Er zaten nog enkele vruchten aan. Er waren tingels en bramen als grond- begroeiing. Toen zagen we de paddestoel iependo- der. En daarna de plant aronskelk. Daarna de paddestoel judasoor: die leek op een oor en voelde ook zo aan. Toen liepen we weer verder. Er lag een vraag bij een blikje, de vraag was hoor ik hier thuis. Het antwoord was natuurlijk nee. We deden het blikje in een zak en namen het mee. Toen vonden we galbolletjes. Dat wa ren bolletjes van een galwesp. Daarna gingen we het dennenbos in. Je kon zien of de boom een den of een spar is. Dat kou je zien aan de naalden. We gingen uilenballen zoeken. Eerst vonden we er geen. Maar toen we een eindje verder gingen, vonden we er een heleboel onder een boom. We hadden de uil ook nog gezien. Het was een ransuil. Toen hoorden we de bomen ruisen. Dat was de ziel van het bos. Daarna hoorden we een goudhaantje. Toen gingen we bij de kikkerput kijken. En toen gingen we weer terug naar de parkeerplaats. Maar eerst moesten we nog een op dracht zoeken in het riet. We moesten een paar wintergasten opnoemen. Dat waren de rosse grutto en het goud haantje. Daarna gingen we weer terug naar huis. Het was heel leuk. Van Liane en Annelies. Zeeuwsvlaamse afdeling VELT VELT, de vereniging Ecologische Leef- en Teeltwijze, organiseert activi teiten waarbij de ecologische gedachte centraal staat. Een leefwijze met res pect voor en zonder aantasting van de leefomgeving. Centraal staan de moes tuin, de siertuin, woning en voeding. VELT is een vereniging zonder winst oogmerk en met een idealistisch doel. De vereniging heeft 14.000 leden in Vlaanderen en Nederland in meer dan 100 plaatselijke afdelingen. Wie lid wordt van VELT, ontvangt "Seizoenen", het tweemaandelijks tijd schrift met actuele en concrete infor matie, vlot geschreven en fris opge maakt. Alle VELT-stokpaardjes ko men erin aan bod: ecologisch tuinieren (moestuin), landbouw, siertuin, voe ding, consumenteninformatie en milieu. VELT is op zoek naar nieuwe leden in Zeeuws-Vlaanderen met het idee er ook een plaatselijke afdeling op te richten. Een plaatselijke afdeling orga niseert dan allerlei activiteiten: van voordrachtavonden met ecologische thema's tot kooklessen, van cursussen tot plantenruildagen. Een overzicht van alle activiteiten wordt dan ver meld in "Seizoenen". Interesse: Je kunt je als lid opgeven bij: Huib de Jonge, tel. 0115 - 619254. Je kunt er tevens een gratis proefnum mer van "Seizoenen" opvragen. Streekeigen Erven Aan het eind van de maanden februari en in de maand maart geeft Stichting Landschapsbeheer Zeeland een cursus voor alle boeren en buitenlui die over een erf beschikken. Men doet kennis op over de natuurwaarden van allerlei elementen op een erf en leert hoe een erf op natuurvriendelijke en streekei gen wijze kan worden ingericht. Behalve inrichting komen ook aanleg en onderhoud van beplantingen aan de orde. De eerste cursusavond is op 24 febru ari, dus haast U. De cursus beslaat in totaal 4 cursusavonden, waaronder 1 excursiedag. Informatie: Stichting Landschapsbeheer Zeeland Postbus 286, 4460 AR GOES Telefoon: 0113-23 09 36.

't Duumpje | 1998 | | pagina 17