Camping De Wildhof (2) Antwerpen toe varen, schepen tot 40 voet kunnen in een getij van Ant werpen de Westerschelde afvaren en tot 34 voet kunnen schepen onafhan kelijk van het getij varen. Om het ge tijgebonden varen te beperken, wenst Antwerpen de toegankelijkheid voor dieperstekende schepen te verhogen door de vaargeul uit te baggeren. Hier door kunnen schepen sneller de haven van Antwerpen bereiken: tijd is geld, ook in de scheepvaart. Het Verdie pingsverdrag van januari 1995 bepaalt een verdieping van de vaargeul op "48 43/38" voet. Antwerpen zal hierdoor bereikbaar worden, weliswaar in twee getijen, voor schepen die 50 voet diep steken. Ter vergelijking: Europort Rotterdam is bereikbaar voor schepen met 74 voet diepgang. Op veel plaatsen is de Schelde diep genoeg om aan deze eisen tegemoet te komen. Baggeren hoeft dus slechts op een aantal ondiepten te gebeuren, de zogenaamde "drempels", die de ondie per overgangen vormen tussen twee opeenvolgende bochten. Bij verdie ping volgens het programma "48 43 38" moeten deze drempels ongeveer 1,5 meter verdiept worden. Daarnaast zal baggerwerk uitgevoerd zullen wor den langs enkele opdringende plaat- randen. Thijs Kramer, juli 1999. In het vorige Duumpje las u een stukje over Camping de Wildhof die al jaren in overtreding is, maar desondanks niet aangepakt wordt door gemeente Sluis - Aardenburg. Het in het artikel aangekondigde gesprek met wethou der Van Daele heeft op 5 juli plaatsge vonden. Er zijn afspraken gemaakt, en nu is het voor ons opnieuw afwachten: wat zal er gebeuren. In het gesprek leek de gemeente Sluis aanvankelijk de afwachtende houding uit het verleden te willen handhaven. Een eerder vertoonde wat knullige herhaling van zetten. Allereerst hoopte men op campingverplaatsing in het kader van de herinrichting. Bij nader inzien is dit niet zo voor de hand lig gend, want bij verplaatsing van De Wildhof blijft een ander probleem bestaan: De Winne. Deze particulier bezit hier een aantal woningen èn heeft bovendien een vergunning om uit te breiden. Ze]fs al zou je De Wildhof verplaatst krijgen, blijft na tuurontwikkeling in dit gebied gefrus treerd worden door de resterende wo ningen, die een noodzakelijke peilver- hoging onmogelijk maken. In dat ge val is de winst aan natuurwaarde der mate gering, dat de overheid weinig over zal hebben voor de campingver plaatsing. En voor verplaatsing wor den bedragen genoemd van 5 a 10 mil joen gulden. Uitstellen van actie om dat er toch een verplaatsing van de camping in het verschiet ligt, is dus onzin. Ook het aanvoeren van Sluis aan Zee om het treffen van maatregelen uit te stellen getuigt van weinig realiteitszin, want Sluis aan Zee kost wel wat meer dan 10 miljoen... En ondertussenkomt in onze gedachten het spreekwoord over de brutalen die de halve wereld hebben. Op zich is het heel simpel. De ge meente kan met de wet in de hand be stuursdwang toepassen. Eventueel de zaak laten opruimen op kosten van dhr. Vriends, als deze het voor een be paalde datum niet zelf geregeld heeft. Ruim een half jaar geleden heeft onze vereniging voor dhr. Vriends nog een compromis-plannetje uitgewerkt om op simpele doch doeltreffende wijze het geheel te herstellen. We stelden hem voor de gestorte grond te verwij deren en deze grond te benutten voor de aanleg van een ongeveer 1 meter hoog dijkje aan de rand van de cam ping. Het dijkje kon dan beplant wor den met bijvoorbeeld coniferen, zodat er een aantrekkelijke afscheiding van de camping zou ontstaan. Het pro bleem dat de aanplant niet gedijde op de brakke grond werd omzeild door de aanplant op het dijkje te plaatsen. Als de gemeente zich een half jaar geleden niet opnieuw door hr. Vriends met een kluit in het riet had laten stu ren, was het al lang uitgevoerd. Tijdens het gesprek is met de gemeen telijke delegatie afgesproken dat we voor 1 september uitsluitsel krijgen. Juist voor het ter perse gaan van dit nummer ontvingen we het toegezegde verslag van de gemeente Sluis, en tevens de mededeling dat dhr. Vriends gezien het hoogseizoen geen tijd had voor een afspraak. Pas in september We hebben begrip voor het onderne merschap, maar als wij ons niet ver gissen werd vorig jaar om exact dezelfde reden een gemaakte afspraak afgezegd. Ons begrip wordt dan iets meer op de proef gesteld Gemeente Sluis stelt dan ook voor het gesprek te laten plaatsvinden half sep tember. Toch zit de gemeente in een ijzerster- ke positie, maar men moet blijkbaar nogal lang wennen aan het idee dat men niet altijd vriendelijk kan zijn, en zeker niet tegen brutale overtreders. We houden u op de hoogte. Werkgroep planologie. 13

't Duumpje | 1999 | | pagina 13