Korte Berichten Het lijkt een lugubere bezigheid, maar niets is minder waar. Roofdieren zoals uilen vangen hoofdzakelijk kleine zoogdieren als muizen en uit de ge vonden braakballen kan heel wat in formatie verzameld worden. Onze braakbalmonitoring is onderdeel van een landelijk project. Als u geïnteresseerd bent: de avonden zijn vrij toegankelijk, en altijd erg ge zellig, jawel! Na met het pontje overgestoken te zijn, (dit alles was handenarbeid) fiet sten we door de polder richting Lap- scheure. We werden er om 14.00 uur verwacht. Daar aangekomen was de temperatuur al flink gedaald, zodat iedereen ver kleedpartijen hield, zelfs in de kerk. Onze gids verscheen ten tonele. Hij begon met uitleg over de kerk en wat er verder nog op het programma stond. Stukje fietsen, praatje, stukje fietsen, praatje en zo kwamen we langs Zeven- gemete, de Platte Kreek, de Kwabette- kreek waar overal rietvogels en steltlo pers huizen. Ook kwam er een ruïne van een kerk tevoorschijn waar door Cursus Braakballen pluizen De zomer loopt op haar eind en dit be tekent andere activiteiten zoals braak ballen pluizen. Een fietsexcursie naar Lapscheure Op zondag 30 mei was er een fietsex cursie naar Lapscheure georganiseerd door natuurvereniging 't Duumpje. Samen met mijn zus en vriendin fiet sten wij vanuit Oostburg via polder wegen naar Sluis. We vertrokken in zomerse kleding. In Sluis aangekomen was het verzamelen bij het V.V.V.- kantoor. Om 13.00 uur vertrokken wij met de reeds gevormde groep van 25 personen langs het Kanaal van Sluis naar Brugge. opgravingen zelf Oud-Romeinse grondvesten boven kwamen. Het waren niet de meest ideale wegen waar we overheen moesten. Maar wel heel gezellig. We hebben er heel wat van opgestoken. Toen de excursie was afgelopen, zijn we gezamenlijk nog een cafeetje ingedoken. Hierna met de hele groep weer richting Sluis, waar iedereen weer zijn eigen weg ging. Lijda Boonman - de Bart. Ze vinden plaats in ons clubgebouw, aanvang 19.00 - 21.00 uur. Iedere 14 dagen, te beginnen op 20 oktober, 3 en 17 november etc. Inlichtingen bij Lu- ciën Boerjan: 0117 - 45 36 78. Belastingdienst Eerder in dit blad stoorde het ons dat men bomen kapte. De belastingdienst verminkt subtieler. Via de liefdesverklaring van ene Michel aan hun dienst hoopt men nieuwe werknemers binnen te halen. Indachtig de spreuk "met boeven vangt men boeven"?? 15

't Duumpje | 1999 | | pagina 15