Bomenkap aan de Elderschans Bijgaand bericht was voor de planolo giewerkgroep van 't Duumpje reden om in de eerste plaats bezwaar te ma ken tegen de afgegeven kapvergunning en bovendien bij de Arrondissements rechtbank in Middelburg een voorlopi ge voorziening te vragen om te voor komen dat 80 bomen gekapt zouden worden gedurende periode dat het be zwaar in behandeling was. Want wat heb je er aan als je als bezwaarmaker in het gelijk gesteld wordt, terwijl de bomen al gekapt zijn. Begin mei was mij informeel ter ore gekomen, dat er op de Elderschans bo men gekapt zouden worden ten behoe ve van de aanleg van een voetbalveld. Over zo'n gerucht laat ik geen gras groeien, want voor je het weet zijn de bomen daadwerkelijk gekapt. Eerst maar eens bellen met de betreffende ambtenaar die me wijselijk doorver wees naar verantwoordelijk wethou der, de heer J. Bogaard. Als je met zo'n naam getooid bent, mag je toch verwachten dat je iets met bomen hebt, of zou het alleen met bomen zijn die eetbare vruchten dragen! Volgens de wethouder had het echter weinig zin een afspraak te maken om dat de zaak zich nog in een zeer pril stadium bevond. Bij verder doorvra gen bleek het stadium iets minder pril: er was zelfs al een kapvergunning af gegeven. Nadere informatie leerde dat er sprake was van belangenverstrengeling. Op de eerste plaats het belang van de aan vrager, SBI Hotel-Conferentiecentrum De Elderschans, om binnen- en buiten landse voetbalclubs binnen te halen om buiten te kunnen voetballen! Alsof het voortbestaan van het instituut hier van afhing. Alle bekende argumenten van werkgelegenheid enz. werden van stal gehaald. Het belang van gemeente Sluis-Aar- denburg mag evenmin onderschat worden, om aan het verzoek van de plaatselijke voetbalvereniging AVC te voldoen ter uitbreiding van een derde voetbalveld. Foto: Miriam Outermans. Het idee één en ander te combineren is natuurlijk goed, alleen de locatie waar één en ander gestalte zou krijgen, von den we wat ongelukkig gekozen. De bedoeling was 80 bomen te kappen op het voormalig kampeerterrein gelegen tussen het parkbos "De Elderschans" en het hotel "De Elderschans". De bo men hebben een leeftijd van 40 a 50 jaar. Volgens de gemeente zijn ze slechts 15 a 20 jaar. Tijdens een hoorzitting die door de ge meente werd georganiseerd, bleek dat er ook heel wat omwonenden bezwaar hadden tegen het kappen van deze bo men. Gelukkig zijn er ook in de ge meente Sluis-Aardenburg nog meer mensen die hart voor hout hebben en dit ook durven te zeggen. Nog steeds een lichte kater Het kappen van deze bomen zou ook de naam van SBI Hotel- Conferentie centrum niet ten goede komen. De in woners van gemeente Sluis-Aarden burg zitten nog steeds met een kater van drie en een kwart miljoen die weer in mijn herinnering kwam toen kort geleden de aanslag onroerende zaak belasting op mijn deurmat viel. Beter ten halve gekeerd dan Dat 2 dagen voordat de rechtszitting zou plaatsvinden de kapvergunning door Dethon-Groen na overleg met de gemeente werd ingetrokken, stemt ons voor dit moment even gerust, maar daarmee is nog niet gezegd dat het kappen van de baan is. En ook de weg die tot nu toe bewandeld is, verdient zeker geen schoonheidsprijs. Het lijkt me nogal voorbarig dat je eerst een kapvergunning afgeeft terwijl het be stemmingsplan nog niet is aangepast. Dat de gemeente over het hoofd heeft gezien dat deze bomen onder de Bos- wet vallen, kan hen niet kwalijk geno men worden, want er zijn nogal wat verschillen per bebouwde kom o.a in wegenverkeerswet, bouwbesluit, bos- wet enzovoort. Gelukkige misser Deze misser van de gemeente komt ons overigens nu wel goed uit want door een kapvergunning af te geven voor deze bomen geeft B&W automa tisch aan dat deze bomen onder de Al gemene Politie Verordening vallen. Bij een eventuele nieuwe aanvraag kan dan ook niet volstaan worden met alleen een aanvraag in het kader van de Boswet maar zal ook een kapver gunning in het kader van de APV moeten worden aangevraagd en de procedure opnieuw doorlopen moeten worden. Kapv er ordening De kapverordening is een onderdeel van de Algemene Politie Verordening. Hieronder heb ik er een onderdeel uit gelicht: In artikel 4.5.3a van Afdeling 5 van de APV worden weigeringsgronden op gesomd waarop een vergunningaan vraag geweigerd kan worden. 4

't Duumpje | 1999 | | pagina 4