Excursie-programma 2000 naar een oplossing zonder kap, komt een geheel tot stand dat veel meer schoonheid en dus tevredenheid ver schaft dan bij het kiezen van de weg van de minste weerstand. Bij het maken van plannen door archi tecten voor de herinrichting van dorps kernen zal gevraagd worden de aan wezige bomen te respecteren en te behouden. Wat is er immers mooier dan zo'n oude monumentale boom naast een gebouw. :en voorbeeld waar het fout ging, is de gemeente Oostburg. Bij de herin- ichting van het terrein rondom het ge meentehuis zijn twee beeldbepalende >omen illegaal gekapt omdat deze )omen 'niet pasten in het ontwerp van lie architect'. Overigens, het illegale :arakter is onder tafel gewerkt doordat gemeente Oostburg zichzelf achteraf alsnog een kapvergunning heeft ver leend! Het had de gemeente gesierd als men de architect verzocht had zijn verk beter te doen. Maar ook hier de veg van de minste weerstand. I Voorkomen is beter dan j ierplanten |3ok in Sluis is men plannen aan het smeden om te komen tot herinrichting en het aantrekkelijker maken van het vinkelgebied. Uit onderzoek is geble- ;en dat er meer groen in de winkel straten gewenst is. Sinds 's lands hrootste bierbrouwer met groene krat- jen op de markt gekomen is, heb ik mijn twijfel of er met de opmerking f an de burgervader wel levend groen bedoeld is. V/ij zullen er bij het presenteren van le plannen tot herinrichting van de Beestenmarkt zeker voor zorgen dat le beeldbepalende en monumentale indebomen behouden blijven en niet vorden opgeofferd voor een extra vfichelinster! Hen wereldoorlog hebben ze overleefd maar of ze ook geweld en geld van de Sluisse middenstand overleven, moet nog blijken. Ook de gemeenten die op naleving van de APV moeten toezien, mllen we kritisch blijven volgen, mmers: goed voorbeeld doet goed /olgen. Theo Aemoudts. In het verleden was het praktijk dat, als ons blad naar de drukker moest, er nog gauw wat excursies uit de mouw werden geschud. Het spreekt vanzelf dat van een goede voorbereiding geen sprake kon zijn. En het is ook eens voorgekomen dat er wel excursiegan- gers waren, maar dat de gids nog niet op de hoogte gesteld was. Om hieraan een einde te maken zijn we vorig seizoen begonnen met IVN, Staatsbosbeheer, Zeeuws Landschap, en Steltkluut een planning op te zetten voor het gehele jaar. In 1999 voor de eerste keer en het is ons goed bevallen. Er is nu binnen 't Duumpje 1 persoon belast met de coördinatie. Ook dat schept duidelijkheid. Verder worden pers, Omroep Zeeland etc. tijdig inge schakeld en per dorp op vaste plaatsen de bekende knalgele excursie-aankon digingen opgehangen. Zo langzamerhand komen er steeds meer bezoekers op onze excursies. Ook bezoekers die voor het eerst aan onze excursies deelnemen. En daar gaat het om. We nemen hieronder reeds een aantal excursies op, in het kort, opdat u deze reeds kunt noteren. Achterin ons blad vindt u een uitvoeriger bespreking van de komende excursies. Zondag 6 februari 2000,14.00 uur Fietsexcursie langs Reep, Blikken en Marolleput met snert bij Bert. Vrijdagavond 25 februari, 20.00 uur Steenuilenexcursie op de Wallen van Retranchement. Verzamelen op muziektent. Zaterdag 18 maart 2000 Knotten en musteren. Verzamelen 9.00 uur. Vrijdagavond 31 maart, 19.30 uur Algemene Ledenvergadering. Café De Tol, Oostburg. Zaterdag 9 april Tocht naar het Brugse. Eigen vervoer. Nadere invulling volgt. Zondag 29 april; 6.00 uur. Vroege vogelexcursie in Erasmusbos NOTEER Zaterdag 20 mei. Bustocht naar de Gelderse Poort, onder de rook van Nijmegen. Het betreft hier een gebied waar op grootschalige wijze natuurontwikke ling plaatsgevonden heeft en waar we derhalve veel ideeën kunnen opdoen. Aangezien aan het huren van een bus een nogal stevig prijskaartje hangt, zal vooraf ingeschreven èn betaald moe ten worden. Exacte programma wordt nog opgesteld en daarmee is ook het kostenplaatje nog niet rond. Het spreekt vanzelf dat een volle bus tot aanmerkelijk lagere kosten leidt. Gezien de afstand, en het feit dat in het gebied bijzonder veel te zien is, zullen we vroeg vertrekken en vrij laat terug zijn. We maken de ongetwijfeld schitteren de tocht al in dit vroege stadium bekend in de hoop een bus vol te krij gen. Dus: als u geïnteresseerd bent, laat het ons even weten, vrijblijvend. Zo gauw ons programma zich nader geconcretiseerd heeft, nemen we con tact met u op en kunt u besluiten al dan niet mee te gaan. Voor vragen over excursies kunt u zich richten tot Christine Kerpestein, Orion 9, 4501 GE OOSTBURG Tel. 0117-45 44 07 E-mail: duumpje@wish.nl E-mail en Internet Ook 't Duumpje maakt op ruime wijze gebruik van deze nieuwe media. Als u er prijs op stelt snel op de hoog te te worden gesteld van excursies etc. geef dan uw email-adres door aan: duumpje@tref.nl Verder zijn we doende een Internet site op te zetten. Er wordt nog hard aan gewerkt. Maar er is al heel wat te zien op www.duumpje.nl. We houden ons aanbevolen voor al uw opmerkingen. 13

't Duumpje | 1999 | | pagina 13