Duumpjesavond 1999 f mmjM Duumpjesavond: zo af en toe is het, wat onregelmatig, maar de laatste tijd meestal om het jaar. Dus tijd alle hens aan dek te verzamelen om er weer eens een gevarieerd evenement van te maken. En we hebben het idee, dat we hierin weer redelijk geslaagd zijn. Zaterdag 28 augustus 1999. Plaats van handeling was de recent verworven boerderij van ons knotwerkgroeplid, dhr. Kesteloo aan de Bruggendijk. Het had alles wat voor een Duurn- pjesfeest nodig is. Een ruime parkeer plaats voor onze leden die gewend zijn per fiets te arriveren, een flinke schuur waar bij zware regenval geschuild kan worden en waar proviand opgeslagen kan worden, een boomgaardje voor de schieting op de liggende wip. en last but not least vlakbij een aardig natuur gebied, wat het mogelijk maakt het nut tige met het aangename te verenigen. Een dag tevoren was een ploeg gespier de leden bezig geweest met het sjou wen van enige mendeuren, een vijftig tal stoelen, het verplaatsen van een ouderwetse oogstmachine etc. en zo kon het feest een aanvang nemen. Tussen 5 en 6 uur verzamelde een groot aantal oude bekenden zich en tevens minder bekenden die wel eens wilden zien of zo'n serieuze club als 't Duumpje ook in staat was een feestje te bouwen. Om 6 uur begonnen we aan de rit met paard en kar naar natuurgebied De Blikken. Het gebied behoort toe aan Het Zeeuws Landschap en we hadden regiobeheerder René Beijersbergen bereid gevonden ons te gidsen. Verder zou de tocht gaan langs het door de Stichting nieuwverworven gebiedje De Reep, waar een aanvang gemaakt is met natuurontwikkeling. De eerste kar werd getrokken door een span paarden dat regelmatig zulke diensten verricht en toebehoort aan dhr. Van Gorp. Door ziekte van een derde paard was dhr. Nortier bereid gevonden een vervangend paard ter beschikking te stellen, maar naar men zei was het al tien jaar geleden dat het arme dier een kar getrokken had. Dat het een 'moder ne' kar op luchtbanden was, weerhield het paard er niet van al spoedig zijn ongenoegen te uiten en het was te dan ken aan de kunde van koetsier Adrie Provoost dat het spul bleef rijden. Maar ja, je werkt bij het waterschap of niet. Nadat we de Ringdijk bereikt hadden, werd 'ontscheept' en een vijftigtal Duumpjes togen natuurgebied de Blik ken in om onder bezielende leiding van René Beijersbergen de natuurontwikke ling van de laatste jaren van wat dich terbij te bekijken. Na een klein uurtje rondgedard te heb ben, werden de karren weer geladen, en om 'ons' paard nadere confrontaties te besparen werd de route wat ingekort en het tochtje langs De Reep voor een andere keer bewaard. Dat er toch nog een controverse bestaat tussen benoor den en bezuiden de Westerschelde bleek duidelijk toen koetsier-overkan- ter Adrie vooruit wilde en paard en kar tot grote schrik van allen ineens achter uit gingen. Maar na een indringend woord koos het paard eieren voor zijn geld en gingen we terug richting Brug gendijk. Teruggekomen op de basis bleek het aantal bezoekers nog verder uitgebreid te zijn en het werd tijd om de inwendi ge mens te versterken. Ook daar was veel aandacht aan besteed, want het keukengilde bestaande uit (in alfabeti sche volgorde) Corry, Emmy, Marlies, Martine, Miejef en Ward presenteerde een keur aan streekgerechten, die ieder zich goed liet smaken. Nadat de magen gevuld waren, ver zorgde Awie de Zwart een half uur durende diapresentatie met schitterende plaatjes onder andere over de zojuist bezochte gebieden. 6

't Duumpje | 1999 | | pagina 6