Dames Zaterdag 27 november, eerste keer knotten. Er werd mij gevraagd een stukje te schrijven, dus bij deze een berichtje van een nieuwe enthousiaste knot-vrij- willigster. Nadat ik het al een hele poos van plan was, gaf de tekst in het Zeeuwsvlaams Advertentieblad van 25 november de doorslag, want daar las ik 'Men mag ook wat later komen' en dat sprak mij aan. Toen ik te elfder ure arriveerde bij de Ondertussen kon er op het boomgaard- j je achter de boerderij geschoten wor den op de liggende wip. Helaas had de leiding verzuimd iemand i uitdrukkelijk te belasten met het 'cere- moniemeesterschap' waardoor de meeste bezoekers rond en in de schuur bleven en de schietcompetitie meer een I erg vrijblijvende jeugdactiviteit werd. I De welwillend door ons Aardenburgs lid dhr. Van Iwaarden ter beschikking I gestelde trofeeën zijn dan ook ditmaal J niet uitgereikt. Maar aangezien de prij- J zen niet bederven, zullen ze ons bij een I volgend festijn van pas komen. Zo te negenen begon de duisternis in te I vallen en het werd zoetjesaan tijd de I avond van haar natuurlijke lijst te ont- I doen en deze te verruilen voor een muzikaal luik. Tijd voor 'de band'. We hadden Ries de Vuijst bereid ge- vonden de avond op te luisteren en hij 3 kwam niet alleen, maar was vergezeld van een heuse zanggroep. De groep j bracht een bijzonder afwisselend reper- I toire ten gehore, maar veel bezoekers I verkozen hun eigen gesprekken boven J het luisteren naar de band. Naarmate het meer naar de klok van I twaalven ging, gingen steeds meer j bezoekers huiswaarts en rond het mid- I demachtelijk uur kon de organisatie 1 terugzien op een geslaagd Duum- 1 pjesfeest en we hopen u ook de volgen- de keer (weer) te kunnen begroeten. Jaap de Hulster, november 1999 Foto's: Aloys de Koek. familie Murijn op Nummer Een was iedereen al ijverig aan het werk. Het zonnetje scheen heerlijk. Er werd mij gevraagd waar ik meer ervaren in was: in kappen of zagen. Kappen leek me eng; het werd dus zagen. Na heel wat takken en takjes gezaagd en geknakt te hebben, was het etenstijd. Ik voelde me als enige knotster geroe pen om de heerlijke door mevrouw Murijn zelfgemaakte tomatensoep op te scheppen voor alle mannen, wat een opmerkelijke reactie opleverde. De klaargemaakte boterhammen vonden ook goed hun weg. Na het eten vingen wij weer aan met ons werk. Ik genoot met volle teugen: enerzijds van het leuke werk en de gezelligheid en anderzijds van het mooie weer. Ja, het was fijn om zo met elkaar in de buitenlucht te werken. En het werk was niet eens zo heel zwaar. Het zou dus heel leuk zijn als er nog meer enthousiaste knot-vrijwilligsters kwamen helpen. O ja, dat zou ik bijna vergeten: er is meestal wel een WC aanwezig. Heel belangrijk, toch? Dus dames, Marian Bosman, Oostburg. December 1999. Foto: Marian Bosman 7

't Duumpje | 1999 | | pagina 7